Materiał Partnera

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Idealnie dobrane łóżko to nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim gwarant dobrego nastroju na co dzień. Zastanawiając się, jakie wybrać, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Inne łóżko będzie odpowiednie dla osób wysokich, inne dla otyłych, a jeszcze inne sprawdzi się w sypialni dużej rodziny. Łóżko może być też meblem wielofunkcyjnym i pełnić rolę… szafy. Jak wybrać perfekcyjne łóżko do sypialni?

Szerokość łóżka

Łóżko do sypialni dla dwóch osób zaczynają się od szerokości 140 cm. Ta największe mogą mieć nawet 220 cm, aczkolwiek trudno dobrać do nich materace. Najpopularniejsze łóżka dla dwóch osób kupowane są na szerokość 160 cm.

Można w łatwy sposób sprawdzić, czy konkretny wymiar będzie odpowiedni dla dwóch osób, niezależnie od ich gabarytów. Wystarczy położyć się na plecach na testowym materacu w sklepie i położyć pod głową splecione dłonie. Na takim o idealnej szerokości nie będą się one stykać.

Jeśli w jednym łóżku z rodzicami śpią dzieci, warto pomyśleć o meblu o szerokości powyżej 180 cm. Najważniejszy jest komfort i możliwość przespania całej nocy w wygodnej pozycji.

Wysokość ramy

Wysokości ramy łóżka są bardzo różne. Ważne, by ze względów higienicznych materac znajdował się nad podłogą i nie miał możliwości brudzenia się od kurzu. Z drugiej strony zbyt wysokie łóżko to niebezpieczeństwo upadku, trudność z wchodzeniem i schodzeniem z niego.

Minimalna wysokość ramy łóżka, najodpowiedniejsza dla zdrowia kręgosłupa u osób o przeciętnym wzroście, to około 40 cm, do której należy doliczyć jeszcze 20 cm materac. Osoby wysokie, posiadające powyżej 180 cm wzrostu, powinny usiąść na krześle, które jest dla nich wygodne i sprawdzić, na jakiej wysokości od ziemi ich kolana tworzą w stosunku do podłoża kąt prosty. Ta miara będzie oznaczała idealną dla nich wysokość łóżka.

Dodatki i schowki

Łóżko, szczególnie w małych mieszkaniach, może posiadać dodatkowe miejsce do przechowywania. Znajduje się ono w ukrytej pod materacem skrzyni. Niektóre modele posiadają ich wysuwane niczym szuflada wersje. Inne z kolei dają możliwość podniesienia całej górnej części, wraz z materacem, za pomocą siłowników gazowych. To świetne rozwiązanie problemu z magazynowaniem pościeli czy koców.

Materiał i styl

Łóżko musi pasować do całej aranżacji sypialni. Można kupić takie, które jest stworzone z konkretnego gatunku drewna albo z aluminium. Modne aktualnie łóżka w wersji glamour posiadają natomiast tapicerowane zagłówki lub w całości obite są jednolitym materiałem. Szeroki wybór łóżek znajduje się w sklepie internetowym "Pradella". Znając już wszystkie parametry dotyczące wielkości i stylu łatwo będzie w pełnym różnorodnych mebli katalogu znaleźć to idealne!

Najważniejszy materac

Po zakupie łóżka koniecznie trzeba znaleźć wygodny materac. Nie warto na nim oszczędzać, ponieważ to inwestycja na długie lata. Jego wymiary będą zależały od zakupionej ramy. Najważniejsze parametry materaca do łóżka to jego twardość i materiał, którym jest wypełniony.

Opracowanie:
Wachowice, Wiśniowa 6
tel. 604 934 436
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz