Materiał Partnera

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie samochodu i inne ubezpieczenia majątkowe?

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie samochodu i inne ubezpieczenia majątkowe?

Ubezpieczenie może dotyczyć różnych rzeczy. Bardzo często jet to samochód, gdyż wykupienie OC jest obowiązkowe. Możemy oczywiście zdecydować się na dodatkowe opcje jak ubezpieczenie AC czy ubezpieczenie NNW. Jednak to najlepiej przedyskutować i ustalić ze swoim agentem ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie samochodu to jedno, jednak coraz więcej osób decyduje się również ubezpieczyć mieszkanie lub dom. Jednocześnie warto pamiętać, że ubezpieczenia majątkowe mają nam możliwość ubezpieczenia wielu cennych przedmiotów, sprzętu, a nawet pieniędzy. Aby ubezpieczenie było idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, warto wybrać się do agenta ubezpieczeniowego, który pomoże nam w znalezieniu idealnej oferty.

Ubezpieczenie samochodu

Prawo nakłada na nas obowiązek posiadania ważnego ubezpieczenia OC naszego auta, jednak możemy również zdecydować się na dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków czy auto casco. Większe pakiety najczęściej wybierają kierowcy, którzy nabyli nowe auta. Wysokość składki, którą musimy opłacać jest zależna od wielu czynników, w związku z czym dobrym rozwiązaniem jest udanie się do agenta ubezpieczeniowego, który analizując różne opcje wybierze tę, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Ubezpieczenia majątkowe

Do grupy ubezpieczeń majątkowych zaliczamy m.in. ubezpieczenie mieszkania lub domu. Z pewnością w wielu przypadkach jego posiadanie okażę się na wagę złota. Przykładowo, gdy zalejemy sąsiadów, bo pęknie rura w łazience, to koszty pokryje ubezpieczalnia, gdy dojdzie do pożaru czy innej losowej sytuacji, również będziemy mogli liczyć na wypłatę środków z ubezpieczenia. Polisa może objąć również inne rzeczy materialne, takie jak chociażby sprzęt, jaki posiadamy w domu, czy inne cenne przedmioty, pamiątki rodzinne. Ubezpieczenie może być obowiązkowe lub dobrowolne, zależy o jakim mówimy, jednak w wielu sytuacjach okazuje się niezwykle pomocne i ratuje nas z opresji, szczególnie finansowej. Jeśli więc jeszcze nie ubezpieczyliśmy nowego auta lub naszego mieszkania warto zdecydować się na to i umówić z agentem ubezpieczeniowym możliwie jak najszybciej. Z pewnością będzie to z korzyścią dla nas.

Opracowanie:
Nowa Brzeźnica, Krótka 3
tel. 883 699 791
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz