Materiał Partnera

Jak wybrać idealny program księgowy dla swojej firmy?

Jak wybrać idealny program księgowy dla swojej firmy?

W zasadzie księgowość elektroniczna jest dziś nieoceniona w działalności każdej firmy. Odpowiedni program księgowy znacznie ułatwi i usprawni pracę. Dzięki niemu poczujesz o wiele bezpieczniej i bardziej komfortowo. Jednocześnie wybór programów jest ogromny. Dlatego możesz mieć problem z podjęciem odpowiedniej decyzji. Wybierając odpowiedni program zwróć uwagę na kilka zasadniczych czynników.

Proponowane funkcjonalności

Analizując oferty dostawców, koniecznie weź pod uwagę proponowane funkcjonalności. Jeśli masz wątpliwości, poproś o pomoc Idea Sp. z o.o.. Program księgowy powinien być intuicyjny i łatwy w obsłudze. Jednak oferowane funkcje również są niezwykle ważne. Przede wszystkim musi pozwolić na prowadzenie księgi przychodów i rozchodów i powiązanych z nią ewidencji. Sprawdź, czy zapewnia rozliczenie różnych typów działalności. Jest to szczególnie ważne, jeśli prowadzisz działalność w kilku formach. Przydatną funkcją może być prowadzenie dodatkowych ewidencji. Niektóre oprogramowania oferują również automatyczne pobieranie sprawozdań i raportów finansowych. Wielu przedsiębiorców doceni także możliwość eksportu danych z programu księgowego do arkuszy kalkulacyjnych.

Jeśli jesteś podatnikiem VAT, koniecznie sprawdź, czy możesz księgować i rejestrować w programie VAT. W związku ze zmianami prawnymi w 2018 roku, program powinien oferować opcję wysyłki JPK i e-Deklaracji. Jeżeli prowadzisz większą firmę i zatrudniasz pracowników, przyda Ci się program obejmujący nie tylko księgowość, ale też kadry i płace.

Wygląd

Oczywiście, to funkcjonalność programu jest najważniejszym czynnikiem. Jednak wygląd również jest istotny. W końcu będziesz z niego bardzo korzystał. Dlatego zwróć uwagę na to, jak prezentuje się interfejs programu księgowego. Jeśli korzystasz z usług biura księgowego, warto wybrać taki sam program. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi współpracę. Jeśli chodzi o walory estetyczne, sprawdź, czy istnieje możliwość swobodnego zmiany koloru, rozmiaru ikon i układu menu. Wtedy praca w programie będzie o wiele przyjemniejsza.

Dostawca

Jednak sam wybór i zakup programu to nie wszystko. Zwróć uwagę na to, jaki rodzaj wsparcia oferuje dany dostawca. Czy w przypadku awarii lub kłopotów z obsługą możesz zadzwonić lub wysłać e-maila? A może proponuje dostawca proponuje czat na żywo z konsultantem  na swojej stronie internetowej? Zapytaj, w jakich godzinach możesz się kontaktować i czy trzeba dodatkowo płacić za usługę. Sprawdź, jaka jest przewidywany czas oczekiwania na odpowiedź. Zapytaj byłych i aktualnych klientów, czy kontakt z dostawcą jest bezproblemowy. Zapytaj dostawcę, czy na bieżąco aktualizuje program? Sprawdź, czy są bezpłatne.
Opracowanie:
Szczecin, Balińskiego 23a
tel. 91 464 48 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz