Materiał Partnera

Jak wybrać fryzurę, w której będziemy wyglądać świetnie?

Jak wybrać fryzurę, w której będziemy wyglądać świetnie?

Dobrze dobrana fryzura może zdziałać cuda. Przemyślane cięcie i ułożenie włosów pomoże nam podkreślić to, co w naszej twarzy najpiękniejsze. Nie znaczy to jednak, że musimy całkiem zapomnieć o trendach. Znając kilka najważniejszych, podstawowych zasad doboru fryzur jesteśmy w stanie świadomie wybierać z panującej mody to, w czym będziemy po prostu świetnie wyglądać – a przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi!

Rozpoznaj swój kształt twarzy

Zanim zaczniemy wybór fryzury musimy najpierw stwierdzić jaki jest kształt naszej twarz. To podstawa, do dobrania odpowiedniego cięcia i uczesania. Kształt naszej twarzy możemy sprawdzić na dwa sposoby. Warto je wypróbować, nawet jeśli wydaje nam się, że wiemy, jaki kształt ma nasza buzia. Pierwszy sposób to spięcie włosów i zrobienie sobie zdjęcia en face. W ten sposób łatwiej będzie dopasować nam naszą buzię do różnych figur geometrycznych. Drugi, bardziej precyzyjny sposób, to mierzenie poszczególnych części twarzy. Mierzymy odcinki od linii włosów do oka, od oka do końca nosa i od nosa do końca brody. Jeśli nasza twarz jest owalna wszystkie odcinki będą równe. Jeśli któryś odcinek jest inny niż reszta, to fryzura powinna go korygować. Następnie mierzymy szerokość twarzy na wysokości czoła, kości policzkowych i żuchwy. W owalu tutaj też powinniśmy otrzymać równe wyniki. Jeśli ich nie uzyskamy, fryzura powinna pomóc nam to ukryć. W rozpoznaniu kształtu twarzy może nam tez oczywiście pomóc doświadczony fryzjer. Takich specjalistów znajdziemy w Salonie fryzjerskim Hollywood.

W tej fryzurze ci do twarzy

Owal to idealny kształt twarzy. Jednak większość z nas nie jest idealna – nasze twarze mogą więc przypominać kwadrat, koło, lub trójkąt. Co wtedy możemy zrobić by po prostu wyglądać dobrze? Przy twarzy okrągłej świetnie sprawdzą się fryzury z asymetryczną grzywką zaczesywaną na bok. Dobrze wyglądają włosy cieniowane na czubku głowy, tak by największa objętość znajdowała się właśnie u góry, a najmniejsza na linii naszych kości policzkowych. Warto się zdecydować na fryzurę nachodzącą na naszą buzię. Unikajmy natomiast prostych grzywek skracających twarz, fryzur odsłaniających skronie czy cięcia kończącego się na wysokości naszych policzków. Jeśli nasza twarz przypomina kwadrat powinniśmy wybierać fryzury, które nieco złagodzą nasze rysy. Pięknie będą na nas wyglądać loki i asymetryczne cięcia. Pamiętajmy tylko, by włosy rozchodziły się od linii łuku brwiowego – tu powinna zaczynać się objętość. Unikajmy prostych grzywek, geometrycznych fryzur i prostych włosów przylegających do twarzy. Buzia trójkątna dobrze będzie się prezentować w lokach, grzywkach zasłaniających czoło i włosach średniej długości. Unikać powinnyśmy natomiast włosów opadających na twarz.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz