Materiał Partnera

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Pęd życia i natłok obowiązków nie sprzyjają utrzymywaniu porządku w domu i biurze. Firmy sprzątające działające na rynku prześcigają się w walce o zabieganego kontrahenta. Jakość świadczonych usług  sukcesywnie rośnie, coraz trudniej zatem wybrać usługodawcę odpowiadającego naszym potrzebom. Przekonajmy się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, zatrudniając agencję sprzątającą.

Kiedy powinniśmy zatrudnić firmę sprzątającą?

Zachowanie porządku w przestrzeni wspólnego użytku to zadanie wymagające. Firma sprzątająca to rozwiązanie dla każdego, kto zarządza wspólną przestrzenią lub jest właścicielem pokaźnej posiadłości. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dla zaoszczędzenia czasu i pieniędzy można pozostać przy samodzielnym wykonywaniu podstawowych czynności porządkowych, a z usług agencji sprzątających korzystać regularnie, ale nieco rzadziej.

Trzeba mieć na uwadze, że okresowe, generalne porządki są konieczne również ze względów bezpieczeństwa. Roztocza w kurzu, pleśnie i grzyby mogą się rozwijać nawet z pozoru zadbanych lokalach.

Na co zwracać uwagę wybierając agencję sprzątającą?

W związku z mnogością ofert na rynku pojawia się problem dokonania właściwego wyboru. Oto aspekty, które bez wątpienia są w tej kwestii najistotniejsze:

 • Rekomendacje użytkowników - oczywista oczywistość, na którą zwracamy uwagę w wielu gałęziach usług. W tej dziedzinie opiniom można zaufać, ponieważ efekt pracy usługodawcy łatwo zauważyć i ocenić. 

 • Działalność lokalna - ten dość kontrowersyjny punkt może okazać się ciekawą wskazówką. Czasem mniej znaczy więcej, dlatego niekiedy lepiej zaufać kameralnym, rodzinnym firmom niż gigantom branży. Jak zapewniają eksperci z krakowskiej agencji sprzątającej Bednarz, rodzinna atmosfera i personel, który lubi swoją pracę, stanowią gwarancję dobrze wykonanej usługi.

 • Stosowane środki czystości - uzyskanie informacji odnośnie chemii gospodarczej wykorzystywanej przez firmę to punkt obowiązkowy. Możemy wówczas upewnić się, że środki są bezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych czy samych mebli i sanitariatów. 

 • Godziny pracy - należy tak dogadać warunki, aby nie wchodzić sobie w drogę w codziennych aktywnościach.

 • Oferta - po określeniu swoich oczekiwań najlepiej skonfrontować je z ofertą potencjalnego usługodawcy. Czy wolimy abonament, czy pojedyncze usługi? Warto zapoznać się z usługami dodatkowymi i zoptymalizować je pod swoje wymagania.

  Opracowanie:
  Oceń artykuł (0)
  0.0
  Komentarze
  Dodaj komentarz