Materiał Partnera

Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Biorąc pod uwagę, jak dużo firm przeprowadzkowych działa obecnie na rynku, wybór nie jest łatwy.  W branży panuje duża konkurencja. Dlatego firmy proponują coraz to nowe usługi. Wiele z nich nie ogranicza się już do przewożenia przygotowanych wcześniej przez klientów worków, kartonów i mebli. Oferują pomoc w pakowaniu i montażu. Wybierz dobrą firmę, która skutecznie zabezpieczy Twoje mienie.

Pytaj znajomych i rodzinę.

Dzień przeprowadzki jest bardzo stresujący. Dlatego wybierzmy dobrą firmę, aby uniknąć przykrych niespodzianek i jeszcze większych nerwów. Sprawdźmy ofertę kilku firm, np. Gawlas Trans Karol Gawlas. Co prawda znalezienie dobrej firmy może zająć trochę czasu, ale wysiłek się opłaca. Wtedy przeprowadzka przebiegnie dużo spokojniej.

Poproś o opinie znajomych, rodzinę, przyjaciół. Może mogą polecić, jakąś dobrą firmę przeprowadzkową? Jeśli współpracujesz z agentem nieruchomości, zasięgnij u niego opinii. Możesz też skorzystać z for internetowych i mediów społecznościowych.

Postępuj zgodnie z zasadą trójki.

Nie zadowalaj się pierwszą otrzymaną wyceną. Zamiast tego poproś przynajmniej trzy firmy o oszacowanie kosztów. Pamiętaj też, że żadna firma nie poda dokładnej ceny, dopóki nie zobaczy, co dokładnie ma przewieźć.

Bądź czujny.

Zanim podpiszesz umowę z konkretną firmą przeprowadzkową, zachowaj dużą czujność. Na przykład większość renomowanych firm nie poprosi o wpłatę gotówki przed wykonaniem usługi. Jeśli usługodawca domaga się wpłaty z góry całej kwoty na konto, najprawdopodobniej działa nielegalnie. Zwróć uwagę na to, czy masz do czynienia z profesjonalistą. Umów się na wstępną, niezobowiązującą wycenę. Jeśli pracownik przyjedzie spóźniony, nie jest pewien swoich możliwości lub nie jest w stanie odpowiadać na Twoje pytania, zrezygnuj ze współpracy. Bądź też ostrożny, jeśli przyjeżdża w wynajętej furgonetce. Profesjonalna firma ma swoją flotę pojazdów.

Upewnij się, że firma ma odpowiednie ubezpieczenie.

Nie każdy wie, że każda firma transportowa musi mieć aktualne, specjalne ubezpieczenie OC. W większości sytuacji polisa gwarantuje ochronę naszej własności na wypadek zniszczenia lub kradzieży. Profesjonalna i odpowiedzialna firma przeprowadzkowa dodatkowo ma jeszcze jedno ubezpieczenie, adresowane specjalnie do firm w tej branży.

Obowiązkowa umowa

Pamiętaj, że żadna renomowana firma nie nawiąże współpracy z klientem bez podpisania odpowiedniej umowy. Jest to zabezpieczenie dla obu stron. Nie tylko dla klienta, ale również dla firmy przeprowadzkowej. Każda strona będzie dokładnie wiedziała, jakie ma prawa i obowiązki. W umowie koniecznie muszą być zawarte takie informacje jak termin przeprowadzki, cena usługi i zakres oraz inne niezbędne informacje.

Opracowanie:
Nowy Sącz, 29 Listopada 3 lok. 5
tel. 574 777 192
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz