Materiał Partnera

Jak wybrać firmę kurierską

Jak wybrać firmę kurierską

Każdy z przedsiębiorców prowadzących działalność wysyłkową w którymś momencie zastanawiał się, jakie czynniki wpływają na zadowolenie klientów i jak można to poprawić. Otóż okazuje się, że bardzo ważny jest transport - jego szybkość, jakość, zachowanie kuriera itd. Gdy część logistyczna kuleje, ludzie mogą przestać zamawiać, bo kto chciałby się denerwować? Aby uporać się z tym problemem, należy zastanowić się nad wyborem najlepszej możliwej firmy kurierskiej. Jak taką znaleźć?

Stosunek ceny do jakości

Zawsze warto przemyśleć wyrzucenie ogromnych kwot pieniężnych na jakąś usługę, dlatego też nie powinniśmy brać pod uwagę ani tych najdroższych firm, ani najtańszych. Warto zapoznać się z cennikiem każdej firmy dostępnej w pobliżu, ale nie bazować tylko na nim. Warto popytać innych, którzy korzystali z usług kurierskich w Twojej okolicy, którą firmę mogą z czystym sumieniem polecić. W internecie również można znaleźć masę opinii, więc zamiast od razu brać pod uwagę jedynie drogie firmy, pamiętajmy o innych czynnikach, które mają wpływ na ostateczną jakość świadczonych usług oraz zadowolenie adresatów naszych przesyłek.

Dlaczego lokalna firma kurierska jest lepsza?

Zwykła poczta, lub duże firmy kurierskie, nie zawsze potrafią podejść indywidualnie do klienta. Na polskim rynku znajdują się takie firmy, jak np. Barbara Wilk FHU Agnes, które oferują doradztwo i możliwość indywidualnego ustalania ceny poszczególnych usług, więc każda jedna wysyłka może być dla nas oszczędnością. Poza tym, lokalne firmy transportowe potrafią często zająć się naszymi wysyłkami priorytetowo, w odróżnieniu od firm posiadających tysiące zamówień dziennie. Zawsze będziemy też wiedzieć, jaki kurier pojechał w danym dniu, w jakie miejsce i jaki błąd popełnił, co jest ważne, gdy nasz klient zgłosi niezadowolenie. Jest to kolejny procesor, który jest znacznie przyspieszony względem tradycyjnej poczty i przewoźników, którzy mają skomplikowane procedury reklamacyjne skonstruowane tak, aby ostatecznie o całej sprawie zapomniano.

Jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze firmy kurierskiej?

Przede wszystkim powinniśmy porozmawiać z jej przedstawicielem i dowiedzieć się jak najwięcej o stawkach, terminach realizacji, reklamacjach i ubezpieczeniach. Jeżeli okaże się, że firma kurierska nie chce brać odpowiedzialności za przewożone paczki i ich nie ubezpiecza, a w przeszłości istniały u nich problemy z reklamacją, warto czasem zapłacić więcej i udać się do bezpieczniejszej konkurencji. Jeżeli wysyłasz przesyłki również poza teren Polski, zapytaj, czy firma oferuje takie usługi, lub czy może przekierować taką paczkę innej firmie, aby ograniczyć Twoje formalności. Rozkładanie naszych wysyłek na kilka różnych firm przecież mija się z celem.

Opracowanie:
Kazimierza Wielka, Jachimowskiego 8
tel. 514 114 314
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz