Materiał Partnera

Jak wybrać eleganckie i stylowe okulary? Ucz się od mistrzów

Jak wybrać eleganckie i stylowe okulary? Ucz się od mistrzów

Wybór oprawek okularów jest bardzo ważny. Odpowiednio dobrane okulary dodadzą naszej twarzy charakteru – mogą nawet stać się naszym znakiem rozpoznawczym. Jakich zasad należy się trzymać podczas wizyty u optyka, żeby nasze okulary korekcyjne zawsze wyglądały dobrze? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy, jak znaleźć męskie okulary idealne. Przeczytaj nasz tekst, jeśli czeka cię wymiana oprawek!

Ucz się od mistrzów

Woody Allen, Le Corbusier, Steve Jobs, John Lennon, Jerzy Owsiak – to wszystko mężczyźni, którzy ze swoich okularów uczynili znak rozpoznawczy. Bez charakterystycznych oprawek po prostu nie byliby sobą. Okulary to dla nich niezwykle ważny dodatek, definiujący ich unikalny styl. Grube, zaokrąglone oprawki są tak typowe dla Woody’ego Allena, że bez nich słynnego reżysera trudno byłoby rozpoznać. Niebywale charakterystyczne oprawy przez niemal całe swoje życie nosił też znany architekt, jeden z najważniejszych twórców modernizmu, Le Corbusier – ramki jego okularów były grube, czarne i zupełnie okrągłe. Minimalistyczny styl współzałożyciela Apple nie byłby tak kultowy, gdyby Jobs do czarnego golfu i jeansów nie nosił też minimalistycznych bezramkowych okularów. Po Johnie Lennonie, oprócz setek wspaniałych nagrań, pozostały nam też kultowe okulary, które od nazwiska artysty często nazywamy lenonkami. A naszym polskim znanym okularnikiem, który z oprawek uczynił swój znak rozpoznawczy, jest prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak – duże oprawki w intensywnych kolorach doskonale pasują do energii, jaka towarzyszy każdemu jego wystąpieniu. Ogromny wybór okularów dla każdego, kto poszukuje swojego stylu,  proponuje Ewa Głuch Salon optyczny – Gabinet okulistyczny.

Jak wybrać okulary?

Jeśli chcemy, żeby nasze okulary pasowały do nas tak dobrze, jak okulary noszone przez wszystkich wspomnianych wyżej panów, musimy trzymać się kilku zasad. Po pierwsze, kupując okulary, nie starajmy się nikogo udawać – nosząc takie same oprawki, jak Woody Allen nie staniemy się nagle znanym reżyserem. Najważniejsze jest, żeby oprawki pasowały do naszego indywidualnego stylu – każda para wspomnianych wyżej kultowych okularów wygląda zupełnie inaczej i na tym polega cały sekret. Nie ma jednej recepty na idealne okulary – każdy ma nieco inny styl, sposób bycia oraz – przede wszystkim – owal twarzy. Jeśli więc chcemy w okularach wyglądać naprawdę dobrze, dopasujmy je do siebie. Nie ulegajmy modom, polegajmy na własnej intuicji. Warto szukać inspiracji w wyglądzie znanych okularników, ale nie to powinno być dla nas kluczowe. Jeśli mamy wątpliwości, o poradę zapytajmy doświadczonego optyka. On będzie potrafił podpowiedzieć nam, jakie typy oprawek będą najlepiej pasowały do naszych rysów.

Opracowanie:
Końskie, Krakowska 15
tel. 41 372 54 39
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz