Materiał Partnera

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Zakup drzwi wewnętrznych to jeden z ostatnich, niezwykle kluczowych etapów urządzania naszych wnętrz, zanim zajmiemy się częścią stricte dekoracyjną i aranżacyjną. Okazuje się jednak, że rynek oferuje nam naprawdę wiele rozwiązań, dlatego zanim udamy się do specjalistycznego sklepu lub salonu, warto określić nasze potrzeby oraz wymagania. Jak to zrobić? Oto krótki, praktyczny poradnik.

Określ stylistykę

Zanim przejdziemy do części czysto praktycznej, dobrze określić pożądany wygląd drzwi, który finalnie będzie korespondował ze stylem urządzanych pomieszczeń. Ważny będzie przede wszystkim ich kolor oraz materiał wykonania, drzwi wewnętrzne stanowią bowiem dopełnienie aranżacji, o którym nie wolno nam zapominać. Obranie konkretnego kierunku wizualnego zdecydowanie ułatwi nam też bezpośrednie czynności zakupowe, wykluczając tym samym pewne opcje i przyspieszając proces decyzyjny.

Przeszklenia – tak czy nie?

Kolejny dylemat przed jakim staniemy to obecność bądź brak przeszkleń. W tym przypadku nie warto jednak popadać w skrajności, bowiem są pomieszczenia, w których sprawdzą się one idealnie, zaś w innych będą zdecydowanie odradzane. Dyskretne przeszklenie na górze może zdać egzamin na przykład w łazience, natomiast zazwyczaj odradza się je w sypialniach, gabinetach i pokojach, gdzie oczekujemy pełnej prywatności. Możemy także zastosować je przy wejściu do jadalni i salonu, doprowadzając tym samym więcej światła i niejako otwierając je na resztę domu.

Kierunek otwierania

Czas na elementy czysto praktyczne, czyli to, w którą stronę będą otwierać się drzwi. Jak wskazują doradcy z firmy Bedax Plus z Łodzi, zajmującej się między innymi sprzedażą drzwi wewnętrznych oraz okien, przed udaniem się do sklepu warto spędzić nieco czasu w naszych domach i ocenić, jakie rozwiązanie będzie najbardziej ergonomiczne. Powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak bliskie ulokowanie dużych mebli, dostępna przestrzeń we wnętrzu oraz rozmieszczenie włączników światła. Dopiero na tej bazie będziemy w stanie wybrać właściwe i praktyczne rozwiązania.

Jak zmierzyć otwór na drzwi?

Informacja, która przyda nam się w salonie sprzedaży drzwi, to oczywiście docelowe wymiary, a określenie tego parametru obejmuje zmierzenie odległości pomiędzy krawędziami ościeżnicy. Wszystko zależy od konkretnego wnętrza, gdyż możemy spotkać się z różnymi dostępnymi opcjami, także mniej typowymi.

Drzwi, choć stanowią praktyczny element w naszych wnętrzach, pełnią także swoją funkcję wizualną i dekoracyjną. Dobrze więc odpowiednio przemyśleć ich wybór i skupić się na rozwiązaniach dobrej jakości, w przypadku których będziemy mogli liczyć na bezproblemową eksploatację. 

Opracowanie:
Łódź, Wojska Polskiego 150
tel. 881 710 610
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz