Materiał Partnera

Jak wybrać dobry żłobek dla swojego dziecka?

Jak wybrać dobry żłobek dla swojego dziecka?

Obecnie rodzice wielokrotnie decydują się na współpracę z profesjonalnymi żłobkami, które gwarantują opiekę na maluchami nawet rocznymi. Warto przy tym wiedzieć, że coraz więcej niepublicznych i nowoczesnych ośrodków, otwieranych jest w dużych miastach takich, jak Gdańsk, gdzie warunki panujące na rynku pracy, nie pozwalają choćby jednemu rodzicowi rezygnować z aktywności zawodowej. Jeśli chcemy jednak spokojnie spędzać każdy dzień, bez zamartwiania się o bezpieczeństwo dziecka, powinniśmy wybrać renomowany ośrodek opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.

Żłobki niepubliczne

Dzisiaj najlepszym wyborem dla rodziców, są żłobki niepubliczne. Finansowane są one ze środków własnych prowadzących je firm, czy pojedynczych właścicieli, co często wpływa na znacznie lepszy poziom infrastruktury budynku, w porównaniu z placówkami publicznymi. Warto przy wyborze prywatnego żłobka określić zatem: wdrożone systemy sanitarne oraz bezpieczeństwa, nowoczesność budynku, jego przystosowanie dla małych dzieci, udogodnienia związane z wiekiem pociech, a także takie wyznaczniki, jak antyalergiczność miejsc leżakowania, czy proekologiczność potraw, którymi karmione są maluszki.

Profesjonalna opieka

Drugim wyznacznikiem przy ocenie danego niepublicznego żłobka, są kwalifikacje jego pracowników. Najlepsi opiekunowie posiadają szerokie wyspecjalizowanie w dziedzinie pedagogiki, psychologii, animacji czasu i zabaw, czy też technik pielęgniarskich. Aby opiekować się tak małymi dziećmi, jak te liczące około 12 miesięcy, muszą oni wyróżniać się także przejściem wielu specjalistycznych kursów, z wydanym pozwoleniem na wykonywanie zawodu. Warto przy tym wiedzieć, że często opiekunowie w żłobkach, stosują nowoczesne techniki zabawy z dziećmi, motywowania ich do regularnego spożywania posiłków, czy usypiania. Ważne jest bowiem indywidualne podejście do każdej pociechy, aby podczas nieobecności rodzica była otoczona miłością, bezpieczeństwem, a także nieprzerwaną nawet na sekundę opieką!

Programy wychowawcze

Dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia są bardzo energiczne. Ważne jest dla nich poznawanie nowych kształtów, kolorów, czy zapachów, przy których odkrywaniu wykorzystują wszystkie swoje zmysły. To dlatego najlepsze żłobki, przygotowują specjalne programy wychowawcze, które łączą zabawę ze wspomaganiem rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, a także sensorycznego dziecka. Często opierają się one o muzykoterapie, a także rekomendowane przez pediatrów, czy psychologów bajkoterapie. Między innymi oferuje je Dom Małego Odkrywcy z Gdańska, czyli nowoczesny żłobek Agnieszki Wołoszyk-Nowak.

Opracowanie:
Gdańsk, Świętokrzyska 53
tel. 575 102 086
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz