Materiał Partnera

Jak wybrać dobry serwis rowerowy?

Jak wybrać dobry serwis rowerowy?

Rower to jeden z najlepszych środków lokomocji - świetny dla naszego zdrowia, przyjazny dla środowiska. To idealny sposób na relaks oraz poprawę kondycji. Plusem jednośladów jest to, że może z nich korzystać dosłownie każdy. Te szosowe będą idealne na długie wyprawy, natomiast popularne "holenderki", "beach cruisery" i crossy to od jakiegoś czasu modny dodatek umożliwiający codzienne przejażdżki po mieście. Jednak żaden rower nie będzie dobrze spełniał swojej roli, kiedy nie będzie działał tak, jak powinien. Co robić w przypadku usterki? Najprostszym sposobem jest odstawienie naszych dwóch kółek do serwisu rowerowego. Jak odróżnić najlepszy warsztat od przeciętnego?

 
W przypadku serwisu rowerowego nie warto kierować się lokalizacją. Faktycznie, lepiej będzie, jeżeli warsztat znajduje się w centrum lub po drodze np. do pracy, bo wtedy zwyczajnie łatwiej będzie nam odstawić, a później odebrać rower. Jednak nie kierujmy się zasadą, że w sercu miasta położone są tylko najlepsze punkty naprawy, natomiast te położone nieco dalej nie zapewnią profesjonalnej obsługi.


Szukając serwisu przepytajmy swoich przyjaciół i znajomych. Warto prześledzić w tym celu internet - poczytać wpisy na lokalnych forach lub fanpage'ach poświęconych rowerom. Internauci chętnie dzielą się swoją wiedzą. Warto zapoznać się bliżej z ofertą swojego ulubionego sklepu internetowego, bo często za tą działalnością stoją przecież sklepy stacjonarne oraz serwisy rowerowe. Tak jak w przypadku sklepu trybik.pl, bogata oferta i profesjonalizm przy wysyłce sprzętu pozwalają mieć pewność, że naprawa jednośladu również przebiegnie fachowo. Rowerzyści to bardzo pomocna i przyjazna grupa społeczna. Niemal każde miasto posiada własną masę krytyczną lub ruch Cycle Chic inspirowany duńskim projektem o tej samej nazwie, w niektórych miastach mają miejsce wydarzenia takie jak przeglądy filmów rowerowych. Jako miłośnicy dwóch kółek bierzmy udział w takich spotkaniach - to idealny sposób na poznanie pasjonatów jednośladów, którzy także pomogą nam w znalezieniu idealnego serwisu.


Wiemy już, że im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Zwracajmy uwagę na doświadczenie - serwisy działające długo na rynku cieszą się zazwyczaj dużym zaufaniem klientów. Wybierzmy miejsce, które specjalizuje się jedynie w naprawie roweru i części rowerowych. W samym serwisie w widocznym miejscu powinien być obecny cennik za każdą wykonaną usługę, weźmy także pod uwagę podejście samych pracowników. Obsługa powinna wyczerpująco odpowiedzieć na każde pytanie, dokładnie wypytać nas, jaki jest problem z rowerem, w naszej obecności obejrzeć pojazd i dopiero wtedy zdecydować, czy jednoślad zostaje w warsztacie (czasami usterka jest na tyle mała, że zostaje naprawiona od razu). Pracownik powinien od razu określić termin, w którym rower zostanie naprawiony. Jeżeli nie potrafi go dokładnie podać, oznacza to, że albo nie posiada odpowiednich części, nawet po przeglądzie nie wie, jaka jest usterka lub nie ma pomysłu, jak sobie z nią poradzić. W dobrym serwisie praca powinna odbywać się z użyciem części od najlepszych producentów, tak jak tych dostępnych w trybik.pl. To zagwarantuje wysoką jakość wykonanej naprawy.


Warto być szczególnie ostrożnym w momencie, w którym uszkodzeniu ulega rower z supermarketu i oddajemy go do naprawy w ramach gwarancji. Prawdopodobnie zajmie się nim pracownik działu, czyli osoba mająca niewielką wiedzę o profesjonalnym serwisie lub rower zostanie wysłany do serwisu producenckiego, a to oznacza absurdalnie długi czas naprawy.


Oceń artykuł (4)
2.8
Komentarze
Dodaj komentarz