Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobry dom opieki dla osoby starszej?

Jak wybrać dobry dom opieki dla osoby starszej?

Społeczeństwa w krajach rozwiniętych cierpią zazwyczaj na niski poziom dzietności. Przekłada się to na wiele problemów, także związanych z niewystarczającym poziomem opieki nad osobami starszymi w ich domach rodzinnych. Mała ilość potomków nie sprzyja zachowaniu dobrego samopoczucia i zdrowia na starość. Na szczęście z problemem tym mogą pomóc domy opieki. Wybór odpowiedniego domu opieki dla osoby starszej to nie lada kłopot.

Dlaczego popularność domów opieki wzrasta?

Tempo życia Polaków wzrasta z roku na rok – coraz większa liczba mieszkańców naszego kraju łączy pracę z edukacją i samorozwojem. Do tego dochodzą liczne obowiązki domowe oraz towarzyskie, przy czym te drugie stanowią często o powodzeniu i niepowodzeniu w życiu. Opieka nad osobami starszymi, które niewątpliwie mamy w rodzinie, schodzi na dalszy plan. Nie możemy sobie na nią pozwolić, więc szukamy placówek, które zapewnią naszym krewnym odpowiedni poziom życia. Starość jest niestety problemem, z którym ludzkość jeszcze się nie uporała. Malejąca sprawność motoryczna, a tym samym postępująca niezdolność do samodzielnego życia sprawia, że wiele osób starszych potrzebuje stałej opieki, by móc dalej funkcjonować. Większość z nas po prostu nie może jej zapewnić, dlatego ciężar odpowiedzialności ulega przesunięciu – musimy postarać się przede wszystkim o to, by wybrać renomowany dom opieki. Jednym z takich miejsc jest Dom Opieki Modrzew Jacek Parzych. Wysokiej jakości opieka, wykwalifikowany personel, dobre warunki bytu i opieka medyczna to jedne z wielu pozytywnych cech profesjonalnego domu opieki.

Co wziąć pod uwagę wybierając dom opieki?

Kontrolę nad prawidłowym funkcjonowaniem każdego domu opieki pełni urząd wojewódzki. Mimo tego pojawiają się znaczne różnice między jakością usług świadczonych przez różne placówki. Podstawowym kryterium wyboru domu opieki są oczywiście dobre warunki zapewniane jego mieszkańcom, ale najpierw musimy zająć się absolutnymi podstawami. Dom opieki musi bowiem posiadać wszystkie niezbędne zezwolenia oraz wpis do rejestru. Świadczy to o tym, że spełnia wszystkie wymogi narzucone przez prawo. Gdy upewnimy się co do tej kwestii, przychodzi czas na osobistą wizytę w domu opieki. Oceniając placówkę musimy wziąć pod uwagę wymagania lokalizacyjne – by nasz starszy krewny mieszkał jak najbliżej swojej rodziny – oraz potrzeby pensjonariusza. Te mogą być związane zarówno z preferencjami jak i ewentualnymi schorzeniami wymagającymi odpowiedniej opieki lekarskiej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz