Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobre stoły szkoleniowe?

Jak wybrać dobre stoły szkoleniowe?

Stół jest jednym z najważniejszych mebli, niezbędnym zarówno w domu, jak i w szkole oraz w biurze. Stabilny blat odpowiedniej wysokości umożliwia nie tylko wygodne spożywanie posiłków, ale też pisanie i wykonywanie rozmaitych czynności manualnych. Nawet jeśli siedząc nie wykonujemy żadnych czynności rękami, możliwość ułożenia dłoni bądź podparcia łokci na blacie znacznie podnosi nasz komfort.

W przeciwieństwie do biurka, które najczęściej przeznaczone jest dla tylko jednego użytkownika, przy stole może zasiąść wiele osób. Pozwala na to jego prosta konstrukcja, która zasadniczo ograniczona jest do nóg (lub stelażu, czyli tzw. podstawy) oraz blatu z prostymi krawędziami. W salach konferencyjnych i szkoleniowych stoły należą do podstawowych elementów wyposażenia.

Stół szkoleniowy do pracy indywidualnej i grupowej

Jednym z pierwszych skojarzeń z czasów szkolnych dla większości z nas są sale lekcyjne z trzema rzędami ławek. W salach przeznaczonych do organizacji szkoleń dla dorosłych taki układ mebli jest co prawda rzadkością, jednak same stoły od ławek różnią się przede wszystkim wymiarami dopasowanymi do wzrostu użytkowników.

Stoły szkoleniowe i konferencyjne muszą zapewnić wygodę osobom, które będą przy nich siedziały, ale to nie jedyne ważne zagadnienie. Ponieważ szkolenia odbywają się w różnej formie (nie tylko prezentacji czy wykładu, ale często też ćwiczeń zespołowych bądź dyskusji), meble muszą zapewniać możliwość szybkiej i łatwej modyfikacji ustawienia.

Każdy stół może być oddzielnym stanowiskiem pracy lub modułem większego systemu. Możliwość łączenia ze sobą stołów o regularnych kształtach blatów pozwala tworzyć bardzo duże powierzchnie robocze lub ustawianie ich w ciągach, ułatwiających szkoleniowcowi kontrolę pracy kursantów.

Stoły szkoleniowe – inwestycja na lata

Przy założeniu, że sala konferencyjna ma służyć do organizacji wielu różnych spotkań i być wykorzystywana wielokrotnie przez długie lata, warto wybrać takie stoły trwałe i, jak wspomnieliśmy już wcześniej, zapewniające elastyczność aranżacji. Jeżeli sala szkoleniowa ma być wykorzystywana przez grupy o zróżnicowanej liczebności, warto zapewnić sobie możliwość dodawania i odejmowania stanowisk. Zapewnią ją stoły składane, które podczas przechowywania zajmują bardzo mało miejsca, w związku z czym mogą być składowane w pomieszczeniu technicznym, ale nawet na niedużym zapleczu albo w piwnicy.

Zależy nam na tym, by nie ograniczać osób odpowiedzialnych za wyposażenie pomieszczeń dydaktycznych, sal konferencyjnych czy pomieszczeń o pokrewnym przeznaczeniu do gotowych mebli, dostępnych stale w naszej ofercie. Zadajemy sobie sprawę z tego, że towary z katalogu nie zawsze w 100% spełniają oczekiwania zamawiających, np. pod względem wymiarów czy kształtu i koloru powierzchni roboczej. Dlatego naszym klientom dajemy możliwość komponowania własnych mebli, poprzez wybór oraz zakup oddzielnie stelaży i blatów – mówi przedstawiciel firmy Meblant.

Bez względu na to, czy klient decyduje się na gotowe meble, czy też kompletowanie stelaży i blatów, warto by zwrócił uwagę na jakość materiałów, z których są one wykonane. Najlepszą gwarancją zadowolenia z zakupów jest skorzystanie zamówienie mebli u doświadczonego producenta.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz