Materiał Partnera

Jak wybrać dobre noclegi agroturystyczne?

Jak wybrać dobre noclegi agroturystyczne?

 Agroturystyka to od wielu lat popularna wśród mieszkańców miast forma spędzania urlopu, pozwalająca oderwać się od codziennego, miejskiego zgiełku i odetchnąć nieco z dala od dużych skupisk ludzi. Oferta gospodarstw specjalizujących się w tej specyficznej dziedzinie turystyki jest bardzo szeroka – podpowiadamy, co brać pod uwagę przy wyborze jednej z nich, aby mieć pewność co do jakości wypoczynku.

Standard pokoi

Najprostszą metodą weryfikacji jakości noclegu jest obejrzenie zdjęć na stronie internetowej gospodarstwa. Raczej powinniśmy unikać obiektów, które nie pokazują swoich kwater – może to wynikać z bardzo słabych warunków. Mimo, że jedziemy do gospodarstwa agroturystycznego żeby odpocząć od miejskiego stylu życia, nie oznacza to, że musimy rezygnować z komfortu – w dzisiejszych czasach już standardem we wszelkiego rodzaju obiektach wypoczynkowych jest dostęp do bezprzewodowego Internetu czy oddzielne łazienki w pokojach. Już na pierwszy rzut oka można zorientować się w jakości mebli oraz wykończenia pokoju.

Oferta obiektu

Wakacje agroturystyczne to idealny wybór dla osób, które preferują aktywny wypoczynek zamiast leniuchowania. Dlatego przed zarezerwowaniem pobytu warto zorientować się, jakie atrakcje czekają na nas na miejscu – czy obiekt jest w stanie zaproponować nam jakieś niebanalne formy spędzania czasu, czy może będziemy musieli sami organizować sobie rozrywki. Dobrym przykładem jest tutaj gospodarstwo agroturystyczne Tańczący Żuraw z Jordanowa pod Świebodzinem:

 - Naszym gościom możemy zaproponować wiele różnorodnych form spędzania czas – mówi właściciel gospodarstwa – poza wycieczkami pieszymi i rowerowymi można wziąć również udział w spływie kajakowym, udać się na pobliską plażę i do lasu. W okolicy znajdują się ponadto ciekawe atrakacje turystyczne, między innymi Klasztor Cystersów, Zamek Joannitów w Łagowie Lubelskim, bunkry w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym czy rezerwat nietoperzy.

Obsługa gości

Na co możemy liczyć jako goście – to kolejne pytanie, które powinniśmy sobie zadać przez wybraniem miejsca do spędzenia wakacji. Przede wszystkim chodzi tutaj o kwestie wyżywienia. W większości obiektów możemy skorzystać z opcji śniadania i obiado-kolacji, niekiedy wyżywienie ogranicza się tylko do śniadań, pozostałe posiłki w ciągu dnia organizujemy we własnym zakresie – warto zapoznać się z wyposażeniem kuchni w obiekcie. Wiele gospodarstw proponuje swoim gościom również zakup regionalnych produktów, np. jaj prosto od kury, konfitur czy alkoholi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz