Materiał Partnera

Jak wybrać dobrą wykładzinę do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać dobrą wykładzinę do pokoju dziecięcego?
Wyposażając pokój malucha, musimy mieć na uwadze jego komfort i bezpieczeństwo. Dotyczy to również tego, co ma znajdować się na podłodze. Zazwyczaj możliwe są dwa rozwiązania – dywan lub wykładzina. Szeroki wybór wykładzin dywanowych sprawia, że to właśnie w ich stronę często kierujemy naszą uwagę. Miękka, komfortowa wykładzina czyni wnętrze bardzo przytulnym, a jednocześnie umożliwia prawdziwie nieskrępowaną zabawę.

Komfort dla dziecka i rodziców

Wykładzina, w odróżnieniu od dywanu, jest na stałe przytwierdzona do podłoża. Takie rozwiązanie okazuje się komfortowe zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Dzięki pokryciu całej powierzchni podłogi, dziecko nie jest zmuszane do stąpania po zimnych płytkach lub parkiecie. Najmłodsze maluchy mogą swobodnie siedzieć na podłodze bądź raczkować, a te nieco starsze bez trudu się po niej przemieszczą, nie ryzykując poślizgnięcia i upadku. To jednak wciąż nie koniec zalet. Wykładziny na filcowych podkładach skutecznie wyciszają pomieszczenie, gwarantując komfort akustyczny dla podopiecznego i jego rodziców, którzy nie są absorbowani dźwiękami dziecięcych zabaw. Opiekunowie zyskują też inną korzyść – obecność wykładziny sprawia, że zarysowanie podłogi staje się niemożliwe.

Do wyboru, do koloru

Przeglądając oferty wykładzin, trafimy na prawdziwe zatrzęsienie wzorów i kolorów. Zakupową decyzję warto podjąć wspólnie z dzieckiem, mając na względzie jego upodobania. Wśród dostępnych możliwości znajdziemy m.in. wykładziny w klasyczne paski, motywy geometryczne, wzory z postaciami z bajek oraz niezwykle popularne uliczki, po których mogą poruszać się resoraki. Dziewczynki na pewno ucieszą się ze wzorów dedykowanych specjalnie dla nich (plansze do gry w klasy, domki dla lalek i in.). Oczywiście istnieją też modele wykładzin przeznaczone dla starszych dzieci i nastolatków. Dla tych ostatnich, najbardziej optymalne okażą się wykładziny jednobarwne oraz warianty z nowoczesnymi, designerskimi wzorami. Gdzie szukać opisanych rozwiązań? Choćby w internecie. Szerokim wyborem wełnianych i syntetycznych wykładzin dywanowych dysponuje firma ABC Podłogi.

Wykładzina idealna, czyli jaka?

Ciężko określić tę jedną wykładzinę idealną. Pod względem designu, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jeśli chodzi o walory praktyczne, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość runa. W pokojach dziecięcych zdają egzamin wykładziny z krótkim i gęstym runem, wykonane z miękkiego poliamidu bądź weluru odpornego na odgniatanie. Tego typu realizacje nie gromadzą kurzu i są proste w czyszczeniu. Coraz więcej wykładzin posiada też powłoki antyalergiczne, które dodatkowo chronią dzieci przed nieprzyjaznymi pyłami. Mali alergicy będą czuli się wśród nich dokładnie tak jak powinni, czyli jak w domu. Więcej informacji o wykładzinach podłogowych dla małych dzieci, nastolatków i dorosłych można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej przedsiębiorstwa ABC Podłogi ze Szczecina.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz