Materiał Partnera

Jak wybrać dobrą szkołę jazdy?

Jak wybrać dobrą szkołę jazdy?

Każda osoba, która pragnie zdobyć prawo jazdy, musi wybrać się na specjalne szkolenie pod okiem zawodowców. Wybór szkoły jazdy nie powinien być przypadkowy, gdyż to właśnie od niej zależeć będą umiejętności przyszłego kierowcy. Tylko jak wybrać odpowiedni ośrodek nauki jazdy, kiedy w jednym mieście może być ich nawet kilkadziesiąt? Podpowiadamy!

Jak sprawdzić, czy dana szkoła jazdy jest warta uwagi?

Osoby poszukujące dobrej szkoły jazdy mają zwykle kilka pomysłów na to, gdzie warto zapisać się na kurs. Pomocni okazują się znajomi, którzy egzamin na prawo jazdy mają już za sobą. Mimo wszystko dobrze jest skonfrontować ich opinię o danym ośrodku nauki jazdy z tym, co myślą pozostali kursanci. W dobie Internetu nie stanowi to żadnego problemu. Na portalach społecznościowych czy forach można znaleźć wiele opinii na temat konkretnej firmy czy nawet instruktora.

Lepiej unikać szkół jazdy, które cechują się niską zdawalnością, zatrudniają niesympatyczną kadrę i oferują podejrzanie niskie ceny kursów. Dobry ośrodek inwestuje w szkolenia swoich pracowników, nowoczesne materiały dydaktyczne i pojazdy, w których uczą się kursanci. To kosztuje, ale z drugiej strony wszystko to pozwala zapewnić kursantom najwyższą jakość kształcenia. Porządna szkoła jazdy przygotuje kursanta i do egzaminu, i do samodzielnej jazdy po jego zaliczeniu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jak informuje specjalista ze Szkoły Jazdy Delta – najważniejszą rolę w kształceniu kursanta odgrywa instruktor. Dobrze, by osoba zapisująca się na kurs prawa jazdy mogła sama wybrać osobę, od której chce się uczyć. Rzetelnego instruktora powinna cechować cierpliwość, łatwość w budowaniu relacji, umiejętność przekazywania wiedzy i doświadczenie. Nauka nie powinna być stresująca, a przyjemna. Wtedy osiąga się lepsze efekty.

Zajęcia praktyczne powinny odbywać się w takich samych pojazdach, które będą do dyspozycji kursanta na egzaminie państwowym. To wiele ułatwia i podnosi pewność siebie przyszłego egzaminowanego. Oczywiście nie bez znaczenia jest stan techniczny aut. Dobra szkoła nauki jazdy przeznacza wiele środków na ich konserwację i wymianę zużytych części.

Czy lokalizacja ośrodka nauki jazdy ma znaczenie?

Dobra lokalizacja szkoły jazdy jest ważnym aspektem, zwłaszcza dla osób, które chcą łączyć naukę jazdy z pracą, ze studniami czy innymi, codziennymi obowiązkami. Warto wybrać ośrodek działający w pobliżu miejsca zamieszkania przyszłego kursanta. To usprawni umawianie się na jazdy i pozwoli zaoszczędzić czas na dojazd do placówki zlokalizowanej na drugim końcu miasta. Dobrze, by jazdy odbywały się w różnych godzinach. Wówczas kursant będzie mógł sprawdzić, jak to jest prowadzić auto w godzinach szczytu, a jak wieczorem.

Opracowanie:
Chojnice, Świętopełka 10
tel. 535 412 412
Oceń artykuł (5)
2.4
Komentarze
Dodaj komentarz