Materiał Partnera

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Z ankiety przeprowadzonej przez IMAS International wynika, że aż 78% Polaków obawia się o komfort życia swoich bliskich w chwili, gdy ich zabraknie. Jednocześnie tylko 28% ankietowanych zadeklarowało fakt posiadania polisy na życie. Dlaczego tak wiele osób rezygnuje z zakupu tego ubezpieczenia? Zwykle chodzi o oszczędności. Tyle że dobra polisa na życie wcale nie musi być droga. Jak zapewnić rodzinie skuteczną ochronę po naszej śmierci?

Co obejmuje polisa na życie?

Indywidualne ubezpieczenie na życie to produkt, który zapewni rodzinie ubezpieczonego wsparcie finansowe na wypadek śmierci właściciela polisy lub innej sytuacji, która uniemożliwi mu utrzymanie najbliższych. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty umów, które gwarantują wypłatę określonej kwoty pieniędzy w przypadku:

  • trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • czasowej lub trwałej niezdolności do pracy,
  • inwalidztwa,
  • hospitalizacji i rehabilitacji,
  • wybranych chorób takich ja udar mózgu czy zawał serca.

Jak informuje pani Brygida Maszkowskapośrednik ubezpieczeń z Lublińca – ubezpieczenie na życie może mieć charakter terminowy lub obowiązywać do określonego wieku. W tym pierwszym przypadku umowa zawierana jest na konkretny czas,  a ubezpieczony reguluje składkę zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Polisa na życie i dożycie gwarantuje wypłatę odszkodowania nie tylko po śmierci, ale też w sytuacji, gdy ubezpieczony dożyje ustalonego wieku (najczęściej 60 lub 65 lat). Taką polisę można potraktować jako inwestycję w lepszą przyszłość.


O czym należy pamiętać podczas poszukiwania polisy?

Wbrew pozorom dość trudno wybrać ubezpieczenie na życie. Na rynku dostępnych jest tyle produktów, że łatwo pogubić się w prezentowanej ofercie. Możemy skorzystać z internetowej porównywarki, ale i ona na niewiele się zda, jeśli nie będziemy w stanie trafnie określić swoich oczekiwań. Dlatego też warto skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który po krótkiej rozmowie, zaprezentuje nam polisę dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Suma ubezpieczenia uzależniona jest od wysokości składki. Im będzie ona wyższa, tym lepsze wsparcie finansowe otrzymają nasi najbliżsi. Przed podpisaniem wiążącej umowy, warto dokładnie zapoznać się z OWU. Jest to dokument, w którym zostały opisane wszystkie sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie poczuwać się do wypłaty środków. Pamiętajmy też, że jeśli podpisywaliśmy umowę na okres dłuższy niż 6 miesięcy, możemy od niej odstąpić w ciągu 30 dni od złożenia podpisu.

Opracowanie:
Lubliniec, Wojska Polskiego 9 lok. 9
tel. 667 907 519
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz