Materiał Partnera

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Jeśli potrzebny nam prawnik, to pierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie postawić jest to, jakiej dziedziny prawa dotyczyć będzie nasza sprawa. Gdy ta kwestia będzie jasna możemy poszukać w naszej okolicy kancelarii, które specjalizują się właśnie w takich zagadnieniach. Możemy to być przykładowo prawo pracy czy prawo cywilne. Każdy adwokat specjalizuje się z określonej dziedzinie, dzięki czemu jest w stanie udzielić zdecydowanie pełniejszej pomocy w jej zakresie. Znalezienie odpowiedniej osoby, która będzie nas reprezentować przed organami administracyjnymi oraz sądami może stanowić dla niektórych osób znaczny kłopot. A wystarczy jedynie zwrócić szczególną uwagę na kilka drobnych elementów.

Od czego zaczynamy?

W dzisiejszych czasach większość osób poszukiwania prawnika zacznie w internecie, podstawą będzie wpisanie słów „kancelaria prawnicza”, „prawnik” lub „adwokat” i oczywiście nazwy miasta, w którym mieszkamy. Oczywiście z takich wyników konieczne staje się jeszcze wyselekcjonowanie odpowiedniej specjalizacji. Gdy znajdziemy odpowiednie firmy, powinniśmy sprawdzić opinie na ich temat. Internauci często wypowiadają się na temat współpracy z daną kancelarią, dzięki czemu zyskujemy możliwość oceny, czy chcemy jej powierzyć naszą sprawę, czy też nie. Dla wielu osób to obecnie podstawa poszukiwania jakichkolwiek usług.

Umawiamy się na konsultację

Gdy wybierzemy no dwie firmy, to możemy skontaktować się z nimi telefonicznie i dowiedzieć się, jakie są koszta poszczególnych usług. W ten sposób zwykle wybierzemy jedną z firm. Wówczas umawiamy się na konsultację i ostatecznie decydujemy o powierzeniu naszej sprawy lub spraw konkretnej kancelarii lub osobie. Na takie pierwsze spotkanie warto od razu zabrać wszystkie dokumenty, jakie posiadamy w związku z naszą sprawą. Możemy wówczas dokładnie wszystko wyjaśnić, przedstawić dokumenty. Często wówczas wstępnie dowiadujemy się jakie mamy możliwości, a gdy prawnik zapozna się ze sprawą przedstawi nam sposoby działania, z których wybierzemy  najlepszy, chyba że jest tylko jeden.

Prawnikowi musimy zaufać i powiedzieć wszystko co dotyczy naszej sprawy. Tylko wówczas będzie mógł nas odpowiednio reprezentować i wspierać w rozwiązaniu sprawy. Jednocześnie jest to osoba, która zobowiązana jest tajemnicą zawodową wobec swoich klientów, więc nic z rozmów nie wypłynie na światło dzienne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz