Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobrą kancelarię adwokacką?

Jak wybrać dobrą kancelarię adwokacką?

Wybieranie adwokata do najprostszych i najprzyjemniejszych czynności nie należy. Choć nikt z nas nie marzy o tym, by stanąć przed takim wyborem, może się okazać, że życie przygotowało dla nas zupełnie inny scenariusz. Stając przed dylematem, jakiego adwokata wybrać, warto mieć na uwadze kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę, by nasza decyzja okazała się jak najbardziej właściwa. O czym zatem powinniśmy pamiętać przy wyborze kancelarii adwokackiej?

Duża czy mała kancelaria?

Przede wszystkim na samym początku powinniśmy upewnić się, czy planujemy skorzystać z usług adwokata z małą, prywatną kancelarią adwokacką, czy jednak skorzystać z dużej kancelarii prawnej. Zdecydowanie się na prawniczego giganta hipotetycznie zapewnia najwyższy standard wykonywanych przez niego usług, jednak nie można deprecjonować znaczenia małych kancelarii. Tym bardziej że wiele z nich funkcjonuje na rynku od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat i pracujący tam adwokaci nabrali dużego doświadczenia w bronieniu praw swoich klientów.

Na korzyść małych kancelarii adwokackich z pewnością świadczy fakt, że adwokat zajmuje się tylko i wyłącznie naszą sprawą. Duże kancelarie adwokackie niejednokrotnie obsługują kilka spraw naraz, co może wpływać na jakość i częstotliwość kontaktu naszego reprezentanta z nami.

Kompetencje adwokata, czyli zakres jego wiedzy

Kiedy podejmiemy już decyzję dotyczącą wielkości kancelarii, powinniśmy skupić się na specjalizacji, jaką wykazuje dany adwokat i współpracujące z nim osoby. Część kancelarii bowiem zajmuje się licznymi gałęziami prawnymi, inne specjalizują się w jednej, konkretnej – jak przykładowo prawo cywilne i wchodzące w jego skład prawo rodzinne i prawo gruntowe. I znów: im większy zakres usług, tym być może większe doświadczenie zebrane w sądzie. Z drugiej jednak strony: im węższa gałąź prawna, jaką zajmuje się dana kancelaria adwokacka, tym bogatsza wiedza z jej zakresu, co ma dla nas znaczenie.

Po zebraniu informacji o wybranych przez nas kancelariach warto spróbować zdobyć wiedzę na temat ich opinii. Nie tylko powinniśmy poczytać w sieci na ich temat, ale także – jeśli to możliwe – spróbować skontaktować się z ich byłymi klientami, dowiadując się z pierwszej ręki informacji na temat współpracy z adwokatem. Warto też spytać rodziny lub znajomych, czy nie znają osób godnych polecenia.

Ostateczny wybór adwokata

Opierając się o powyższe działania, powinniśmy być w stanie wybrać naszego przedstawiciela w sądzie. Jeśli przykładowo czeka nas sprawa związana z prawem gruntowym i interesuje nas mniejsza, ale działająca od wielu lat kancelaria adwokacka w Krośnie, dobrym wyborem jest adwokat Jacek Heliński. Kancelaria adwokacka przez niego prowadzona działa od 2002 roku i specjalizuje się właśnie w prawie gruntowym i związanych z nim zagadnieniami, takimi jak ochrona własności i posiadania, uwłaszczenia, zasiedzenia czy księgi wieczyste. Specjaliści z kancelarii służą także radą dotyczącą gruntów, ich podziału oraz zniesienia współwłasności. Decydując się na tego adwokata powierzamy się w dobre ręce i możemy być pewni profesjonalnego poprowadzenia naszej sprawy.

Opracowanie:
Krosno, Franciszkańska 10
tel. 506 155 946
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz