Materiał Partnera

Jak wybierać drzwi wejściowe?

Jak wybierać drzwi wejściowe?

Wybierając drzwi wejściowe, zwykle największą uwagę zwraca na ich wygląd i na jego podstawie podejmuje się decyzję. Należy jednak pamiętać, że powinny być one nie tylko estetyczne, ale także całkowicie bezpieczne dla domowników. Drzwi frontowe muszą stanowić barierę nie do przejścia dla potencjalnego złodzieja. Na co zwracać uwagę, aby mieć pewność, że będą ładne, trwałe i antywłamaniowe?

Wygląd – jak wybrać?

Drzwi frontowe powinny podobać się właścicielowi domu i pasować do stylu budynku. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie ich do designu okien. W dzisiejszych czasach okna są dostępne w tysiącach różnych wzorów. Mogą być one wykonane z drewna, aluminium lub tworzywa sztucznego. Okna PCV to optymalne rozwiązanie – tanie, trwałe i energooszczędne. Drzwi wejściowe najlepiej kupować w tym samym miejscu, co okna, gdyż łatwiej będzie znaleźć idealnie dopasowany odpowiednik. Można je znaleźć między innymi w ofercie firmy Ekoplast, której siedziba znajduje się we Włocławku.  

W tym samym stylu, co okna i drzwi frontowe można znaleźć również bramy garażowe. W ten sposób, wszystkie elementy będą tworzyły spójna całość.

Zamki i zabezpieczenia

Kiedy już znajdzie się drzwi, które będą odpowiadały wyglądem, należy bliżej przyjrzeć się zabezpieczeniom. Ich konstrukcja powinna być mocna i solidna. Ich szkielet musi być odporny na uderzenia i próby wyłamania. Drzwi antywłamaniowe są ciężkie, dlatego powinny być osadzone na co najmniej trzech wzmocnionych zawiasach. Podstawowym zabezpieczeniem antywłamaniowym jest więcej niż jeden zamek. Najbezpieczniejsze są zamki wielopunktowe z systemem rygli.

Trwałość drzwi frontowych

Ważne są jednak nie tylko zabezpieczenia antywłamaniowe, ale też ogólna trwałość drzwi. Po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach użytkowania, powinny chronić wejście z taką samą skutecznością. Dobre drzwi frontowe składają się z kilku warstw. Jest to mocny szkielet, wypełniony najczęściej wełną mineralną, materiałem drewnopochodnym lub pianką poliuretanową. Wielowarstwowa budowa zapewnia nie tylko zabezpieczenie antywłamaniowe, ale też doskonalą izolację termiczną i akustyczną.

Kluczowym elementem jest nie tylko dobór materiałów, ale także właściwe wykonanie. Warto wybierać zaufanych producentów, których produkty od lat goszczą na polskim rynku i są polecane przez firmy budowlane. Osoby, które nie mają doświadczenia i nie są w stanie określić, które drzwi będą trwałe i bezpieczne, powinny skorzystać z pomocy doradcy z branży budowlanej lub spytać o szczegółowe parametry przedstawiciela sklepu.

Opracowanie:
Włocławek, al. Jana Pawła II 14r
tel. 54 235 58 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz