Materiał Partnera

Jak wybierać anteny satelitarne?

Jak wybierać anteny satelitarne?

Anteny satelitarne wypierają z rynku sprzęt telewizji tradycyjnej. Umożliwiają one bowiem odbieranie sygnałów programów z całego świata w wysokiej jakości HD i bez uciążliwych szumów – również bez względu na stan pogodowy. System telewizji satelitarnej składa się z zestawu trzech komponentów: czaszy antenowej, konwertera, a także tunera satelitarnego. Najlepiej kupować je w wyspecjalizowanych sklepach.

Wysokiej klasy zestawy antenowe

Najwyższej klasy zestawy antenowe można nabyć u wyspecjalizowanych dystrybutorów, którzy oferują swoje produkty w hurcie dla podmiotów zagranicznych, a także krajowych. Taką firmą jest przedsiębiorstwo Goldex s.c., które zapewnia wysokich standardów anteny satelitarne kompatybilne z  tunerami analogowymi i cyfrowymi, a także kable HDMI, kable koncentryczne, mierniki sygnału, uchwyty mocujące, czy wtyki. Warto wiedzieć, że to właśnie dzięki tego typu hurtowni w coraz większej liczbie polskich domów odbierany jest sygnał nadawczy satelitów Eutelsatu, Hotbird'a i Astry – są to satelity orbitalne pozwalające na odbiór sygnałów telewizyjnych z całego świata.

Na jakie parametry zwróć uwagę? 

Najważniejszymi parametrami anten satelitarnych są: poziom szumów w standardzie 0,3-0,1 dB, wzmocnienie w granicach 50-65 dB, sygnał wejściowy Imput w granicach 10,7-11,7 GHz, a także sygnał wyjściowy Output w zakresie 950-1950 MHz. Kolejnym ważnym wyznacznikiem jest rozmiar czaszy antenowej – warto wybierać najmniejsze systemy do 60/80 mm średnicy, przy założeniu, iż spełniają wszystkie normy opisane powyżej. Dzięki temu Twoja telewizja satelitarna będzie wyróżniała się wysoką jakością, a antena nie będzie zajmowała dużej powierzchni – dzisiaj najchętniej wybierane są produkty w matowym kolorze czarnym.

Materiał wykonania

Dzisiejsze anteny satelitarne wykonane są z różnego rodzaju materiałów takich jak blacha stalowa i aluminiowa, a także tworzywa sztuczne czy stopy metali. Najlepsze systemy antenowe produkowane są ze stali galwanizacyjnej, a lekki osprzęt z aluminium. Warto wiedzieć, że typ materiału określa również ciężkość całego zestawu, dlatego w przypadku kiedy zależy nam na lżejszej, bądź cięższym produkcie dowiedz się od dystrybutora, z jakiego materiału wybrać czaszę antenową. Warto wiedzieć również, że najczęściej wykorzystywanymi antenami satelitarnymi są te w typie offsetowym, które dzisiaj niemalże całkowicie wyparły te o budowie parabolicznej. Wyróżniają się one łatwością w montażu, a także zachowaniem czystości lustra anteny – nie osiada na niej ani śnieg, ani woda opadowa co ma również wpływ na lepszą jakość sygnału.

Opracowanie:
Wołczkowo, Słoneczna 6
tel. 506 020 090
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz