Materiał Partnera

Jak właściwie przeprowadza się dekoloryzację włosów?

Jak właściwie przeprowadza się dekoloryzację włosów?
Farbowanie włosów to jedna z częściej wykonywanych usług fryzjerskich. Osiągnięcie pożądanego koloru nierzadko jest bardzo trudne, a rezultaty dalekie od zamierzonych. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie dekoloryzacji. To czynność, która nie należy do łatwych, dlatego niezbędne jest jej wykonanie w sprawdzonym salonie fryzjerskim. Jak w takich miejscach realizuje się dekoloryzację włosów?

Czym dokładnie jest dekoloryzacja?

Nakładanie farby na włosy to aplikowanie pigmentu. Często po przeprowadzeniu takiej czynności okazuje się, że efekty odbiegają od pożądanych skutków farbowania. Usunięcie niechcianych barwników z włosów jest jednak możliwe i w pełni bezpieczne, o ile zostanie wykonane przez doświadczonego fryzjera. Usługa taka nazywana jest dekoloryzacją i polega na użyciu rozjaśniacza bądź specjalnego środka określanego jako tzw. ściągacz koloru.

Nakładanie preparatów musi być niezwykle precyzyjne i umiejętne. KG Salon Fryzjerski to miejsce, w którym dekoloryzację realizuje się w sposób profesjonalny oraz z użyciem najskuteczniejszych i jednocześnie bezpiecznych środków. Nie zawsze jednak usuwanie koloru da zamierzony rezultat już po pierwszym zabiegu. Jeżeli włosy były farbowane wcześniej, to prawdopodobnie znajdują się na nich także resztki poprzednio użytych preparatów do zmiany odcienia fryzury. W takiej sytuacji dekoloryzacja jest również skuteczna, jednak czas jej trwania może się wydłużyć. Jak dokładnie przeprowadza się tego typu czynność?

Dekoloryzacja włosów krok po kroku

W większości dobrych salonów fryzjerskich dostępne są wspomniane już ściągacze koloru. To specjalistyczne środki, które umożliwiają bezpieczne usunięcie pigmentu z włosów. Ważne jest jednak, by preparatu nie nałożyć bezpośrednio na odrost. Jego aplikacja powinna odbywać się także w określonym kierunku – począwszy od włosów przy karku, kierując się do przodu. Wymaga to sporych umiejętności i doświadczenia, dlatego wykonanie dekoloryzacji włosów na własną rękę to niezbyt dobre i przede wszystkim bardzo ryzykowne rozwiązanie.

Po przeprowadzeniu takiego zabiegu u fryzjera konieczne jest zastosowanie metod pielęgnacji włosów zalecanych po dekoloryzacji. Należy zadbać o dobre nawilżenie, ponieważ włosy po usunięciu pigmentu stają się przeważnie suche. Sprawdzonym sposobem na ich skuteczną regenerację jest stosowanie odżywek, których skład bogaty jest w istotne dla odbudowy włosa składniki: kolagen, keratynę, kaszmir czy jedwab. Stosując się do zaleceń fryzjera, nie tylko odzyskamy naturalny kolor włosów, ale również zadbamy o polepszenie ich stanu.

Opracowanie:
Kraszewice, Kwiatowa 58
tel. 796 012 074
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz