Materiał Partnera

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?

W obecnych czasach, bardzo duże znaczenie ma troska o ekologię i dbanie o środowisko naturalne. Niestety najbardziej popularnym surowcem cieplarnianym jest węgiel, który znacznie wpływa na zanieczyszczenie środowiska. Coraz częściej jednak poszukujemy alternatywnych możliwości ogrzania naszego domu czy też zapewnienia mu energii elektrycznej. Świetnym rozwiązaniem mogą być panele słoneczne, które dostarczą nam naturalną energię.

Energia płynąca ze słońca

Istnieje wiele pozytywnych aspektów płynących z instalacji fotowoltaiki. Z całą pewnością można przyznać, że panele słoneczne pozwalają nam na dużą oszczędność, dzięki czemu jest to jedno z najbardziej ekonomicznych źródeł energii. Warto wspomnieć, iż jest to instalacja przyjazna dla środowiska naturalnego, ponieważ wykorzystywana energia pochodzi od słońca. Fotowoltaikę możemy wykorzystać do ogrzania domu, podgrzania wody, a także do zasilenia energią elektryczną wnętrza domu. Jest to także rozwiązanie, które spisuje się niezależnie od pory roku, więc będzie dobrze działało również zimą.

Dofinansowanie na panele słoneczne

W dobie troski o ekologię i środowisko, coraz więcej słyszy się o dofinansowaniach na alternatywne źródła pozyskiwania energii. Podobnie jest także z fotowoltaiką. Obecnie możemy skorzystać z programów, które częściowo pomogą nam na pokrycie kosztów związanych z zakupem i instalacją paneli słonecznych. Zwykle dofinansowanie może wynieść do 5000 złotych, a program w większości jest kierowany do osób, które posiadają gospodarstwa domowe. Wniosek o dofinansowanie możemy znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do uzupełnionego wniosku należy dołączyć kopię faktury za dostawę i montaż paneli słonecznych, potwierdzenie montażu licznika oraz klauzulę informacyjną dla wnioskodawców. Tak przygotowany wniosek możemy przesyłać internetowo lub osobiście do siedziby NFOŚiG. Warto mieć na uwadze, że dofinansowanie możemy otrzymać gdy instalacja została zgłoszona po uruchomieniu programu.

Rzetelna firma to podstawa

Jeżeli poszukujemy alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, z całą pewnością warto rozważyć skorzystanie z usług firmy takiej jak Dbasolar Fotowoltaika Panele Słoneczne Aleksander Jaromin. Jednostka specjalizuje się w sprzedaży i montażu paneli słonecznych. Przedsiębiorstwo zatrudnia wyłącznie specjalistów, którzy dobrze znają się na instalacji paneli słonecznych, dzięki czemu mogą zapewnić klientom najwyższej jakości usługi. Z całą pewnością wybór paneli słonecznych jako alternatywnego źródła energii, będzie nie tylko dużym krokiem w stronę ekologicznego trybu życia, ale także ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwoli nam na oszczędzenie pieniędzy, które wydajemy na elektryczność i na ogrzanie naszego domu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz