Artykuł sponsorowany

Jak uzdatnić wodę pitną z własnego ujęcia?

Jak uzdatnić wodę pitną z własnego ujęcia?

Domy jednorodzinne zwłaszcza na wsiach zwykle pobierają wodę ze studni. Decydując się na to rozwiązanie, należy kontrolować jej jakość samodzielnie. Własne ujęcie wpływa na obniżenie kosztów związanych z opłatami comiesięcznie wnoszonymi do wodociągów, a z drugiej strony należy pamiętać o zwiększonym zużyciu prądu, wykonywaniem badań pod kątem zawartości bakterii czy metali.

Zalety i wady korzystania ze studni głębinowej.

W Polsce są miejsca, gdzie sieci wodociągowe nie są doprowadzone. Zwykle są to małe wsi, osady lub nowo powstające w sporej odległości od miast osiedla domów jednorodzinnych. Wówczas ich właściciele nie mają wyjścia i muszą zdecydować się na wywiercenie studni głębinowej we własnym zakresie. Minusem tego rozwiązania jest konieczność wykonywanie we własnym zakresie szeregu badań wody stwierdzających stopień zdatności do spożycia przez człowieka. Sprawdzana jest pod kątem zawartości bakterii, żelaza, manganu, skażenia pochodzenia mikrobiologicznego (warto to sprawdzić, jeśli w pobliżu miejsca zamieszkania znajdują się np. duże fermy zwierzęce), azotynów i azotanów. W wodzie, w której występuje żelazo i mangan, towarzyszą gazy zawierające amoniak i siarkowodór (odpowiedzialne są za tzw. zapach zgniłych jaj). Weryfikację tych wszystkich substancji, a także ocenę możliwości poprawy powinno się scedować na firmę, która w okolicy zajmuje się kompleksowymi usługami uzdatniania wody pitnej. Po wykonaniu badań i zastosowaniu odpowiednich urządzeń właściciel domu i jego rodzina może cieszyć się smaczną i czystą wodą. Oprócz kosztu uzdatniania pozostanie jedynie koszt energii elektrycznej zużywanej przez pompę dostarczającą wodę do kranu.

Nieoceniona pomoc specjalisty, o czym warto wiedzieć?

Dzięki konsultacji z firmą możliwe jest ustalenie zakresu i kosztu czynności koniecznych do wykonania. Przykładowo Aqualine Karol Jasiński Przemysław Piotrowski s.c. z województwa mazowieckiego świadczy szeroki zakres usług uzdatniania wody, których skuteczność potwierdzają liczne referencje od klientów, u których wykonali zlecenia. Zajmują się odżelazianiem wody, usuwaniem manganu, zmiękczaniem i badaniem jakości wody. Dodatkowo z pomocą wykwalifikowanych pracowników instalują urządzenia (kolumny filtracyjne) oraz indywidualnie dobrane filtry, których działanie ma na celu uzdatnianie wody pobieranej ze studni. W procesie tym korzystają również z systemów odwróconej osmozy. W trakcie wykonywania analizy wody opierają się na wynikach  uzyskanych w wyniku badań laboratoryjnych. Warto wspomnieć o skutecznym i bezpiecznym dla organizmu człowieka sposobie dezynfekcji wody, który polega na zastosowaniu jonów srebra i miedzi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz