Materiał Partnera

Jak usunąć zmarszczki?

Jak usunąć zmarszczki?

Gdy zauważamy u siebie pierwsze oznaki starzenia się, pojawia się pytanie, czy zmarszczki da się usunąć. Czasu nie da się cofnąć, ale zmiany skórne można opóźniać i łagodzić ich przebieg. Dużo zależy od diety, trybu życia i regularnej pielęgnacji skóry. Gdy to jednak nie wystarcza, a młody wygląd jest dla nas istotny ze względów zawodowych bądź innych, można sięgnąć po zabiegi medycyny kosmetycznej – kwas hialuronowy i botox.

Skąd się biorą zmarszczki

Tworzenie się zmarszczek jest trudne do przyjęcia, pamiętajmy jednak, że jest to proces naturalny, związany z wiekiem i mijającym czasem. W głębszych warstwach skóry następuje ubytek kolagenu, białka, naturalnie występującego w ciele człowieka – tłumaczy specjalistka z firmy FaceMed -  Z czasem ilość obumierających komórek kolagenu staje się większa, niż ilość komórek przez organizm produkowanych. Skóra  nie jest już tak napięta, jak w młodości. Degradacji ulega także elastyna, kolejne białko, dzięki któremu skóra zachowuje jędrność. Na powstawanie zmarszczek ma też wpływ stres, szybkie tempo życia, zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie słoneczne, gwałtowne chudnięcie i tycie.

Jak opóźniać tworzenie się zmarszczek

To, na co mamy wpływ, to dieta. Zmarszczkom zapobiega spożywanie antyoksydantów. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, czyli cząsteczki niszczące kolagen. Znajdziemy je m.in.: w zielonych warzywach, przetworach z pomidorów, wielu owocach, oleju, nasionach zbóż, jajkach, zielonej herbacie, kakao czy winie. Antyoksydanty, do których należy także witamina A, warto dostarczać zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kremy zawierające tą witaminę zaleca się stosować na noc. Pojawianie się zmarszczek przyśpiesza przebywanie na słońcu, promieniowanie wpływa na pojawianie się wolnych rodników. Pamiętajmy o nakładaniu kremu z wysokim filtrem nie tylko na plaży, ale także na co dzień, na działanie promieni słonecznych szczególnie narażona jest twarz i szyja.

Jak zlikwidować zmarszczki, które już się pojawiły

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej polegają na zastosowaniu kwasu hialuronowego i botoxu. Kwas hialuronowy wygląda jak żel, jego wstrzyknięcie przynosi efekty widoczne tuż po zabiegu, pełne oddziaływanie następuje po 2-3 tygodniach. Zmarszczki wypełniają się i znikają, także bruzdy nosowo – wargowe, usta są powiększone, poliki wracają do dawnego kształtu. Skóra staje się elastyczna i naciągnięta. Toksynę botulinową wstrzykuje się cienką igłą w wybrane zmarszczki, zmarszczki wokół oczu, poziome zmarszczki czoła, nasady nosa. Zdarza się występowanie niedużych siniaków, ale znikają one w ciągu 24 h. Mięśnie twarzy powoli się rozluźniają, po siedmiu dniach widać pełen efekt, który jest widoczny od trzech do pięciu miesięcy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz