Artykuł sponsorowany

Jak usunąć odpady ropopochodne?

Jak usunąć odpady ropopochodne?

Wraz z coraz większym uprzemysłowieniem rośnie ilość odpadów, które po przedostaniu się do środowiska naturalnego mają na nie katastrofalny wpływ. To także ogromne zagrożenie dla człowieka, ponieważ często zanieczyszczeniu ulegają także użytkowana woda i gleba. By temu przeciwdziałać i efektywnie usuwać np. odpady ropopochodne powstaje coraz więcej rozwiązań. Co to są odpady ropopochodne? Jak można je usunąć? 

Czym są odpady ropopochodne? 

Substancje ropopochodne to ogół związków organicznych, które pochodzą z procesów wykorzystywania i przerobu ropy naftowej. Wykorzystywane są dość powszechnie w różnych gałęziach gospodarki np. jako paliwa czy środki smarne. Odpady ropopochodne powstają przede wszystkim na stacjach paliw, ale także w myjniach i warsztatach samochodowych, górnictwie naftowym oraz transportach: samochodowym, kolejowym, powietrznym i wodnym. Zanieczyszczenie środowiska naturalnego związkami pochodzącymi z ropy naftowej to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi mierzy się współczesny świat. 

Jakie mogą być skutki zanieczyszczenia odpadami ropopochodnymi?

By uniknąć wielu poważnych konsekwencji, które wiążą się z przedostawaniem odpadów do ekosystemów, powstały nowoczesne rozwiązania, takie jak separatory koalescencyjne. Zanieczyszczenie odpadami ropopochodnymi to ogromne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i życia człowieka. Konsekwencjami są marnienie roślin, wzrost zachorowań i śmierć zwierząt, co prowadzi do ogromnego zubożenia fauny i flory. Wykazano, że substancje te są silnie rakotwórcze, wykazują zdolność do kumulacji w skórze, nerkach, wątrobie, a nawet sercu i mózgu. Spożywanie wody czy innych zanieczyszczonych produktów prowadzi do nieodwracalnych zmian hormonalnych w organizmie człowieka. 

Gdzie można kupić separatory koalescencyjne i jak działają? 

By sprzęt spełniał swoje zadanie, warto sięgać po rozwiązania sprawdzonych firm. W Zielonej Górze sprzedażą separatorów koalescencyjnych zajmuje się przedsiębiorstwo Eko Jupiter Unus. Zasada działania separatora opiera się na grawitacji i różnicy gęstości wody oraz tłuszczu. Ciężkie osady opadają na dno, a lżejsze, np. olej unoszą się na powierzchni. Co pewien czas zawartość separatora jest usuwana przez specjalistów, a urządzenie napełniany wodą. Separatory koalescencyjne znajdują się przede wszystkim na stacjach benzynowych, parkingach, w myjniach samochodowych, zakładach mechanicznych oraz we wszystkich miejscach, gdzie istnieje duże zagrożenie przedostaniem się odpadów ropopochodnych do wody. Takie rozwiązanie skutecznie chroni wody gruntowe przed skażeniem.
Opracowanie:
Zielona Góra, Kożuchowska 40
tel. 68 454 80 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz