Materiał Partnera

Jak usprawnić prace magazynowe i spedycyjne? Poznaj niezbędne artykuły do pakowania

Jak usprawnić prace magazynowe i spedycyjne? Poznaj niezbędne artykuły do pakowania

Magazynowanie i transport towaru to czynności niezbędne w branży produkcyjnej. Aby przebiegały one sprawnie, warto zainwestować w dobrej jakości materiały służące do pakowania i przechowywania towarów, a także opisywania i znakowania ich w celu utrzymania ładu i ułatwienia pracy. Zobacz, jakie rozwiązania oferują firmy zajmujące się produkcją opakowań papierowych.

Kartony tekturowe

Tektura to materiał niezwykle wytrzymały i odporny na warunki mechaniczne. Kartony klapowe wykonane z wysokiej jakości tektury doskonale nadają się do przechowywania towarów o znacznej wadze. Charakteryzuje je wysoka odporność na urazy mechaniczne oraz warunki atmosferyczne – tektura, z której zostały wykonane, musi najpierw przyjść szereg testów, mających na celu kontrolę jej wytrzymałości na rozciągliwość, nacisk i nasiąkliwość.

Przechowywanie oraz wysyłka towarów w kartonach klapowych to najpopularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają przedsiębiorstwa wielu branży, ze względu na możliwość dostosowania wielkości opakowania pod indywidualne wymagania firmy. Kartony na wymiar oferują firmy zajmujące się dystrybucją opakowań tekturowych, takie jak POLKAR Sp. z o.o. W zależności od indywidualnych wymagań klienta związanych z transportem, zabezpieczaniem, magazynowaniem i ochroną towarów dostępne są modele o różnych wymiarach i zastosowaniem różnej grubości tektur. Kartony klapowe mogą także pełnić funkcję ozdobną, co jest dodatkowym atutem wyboru tego rozwiązania.     

Tuleje tekturowe

Magazynowanie i transport różnego typu dokumentów i artykułów papierowych najlepiej zoptymalizować poprzez zastosowanie tekturowych tulei. Są to wytrzymałe tuby, do produkcji których użyta została tektura oraz mieszanki klejów. Istnieją różne techniki wykończenia tych tekturowych artykułów, a dowolność zastosowanej kolorystyki i możliwość dostosowania indywidualnych wymiarów pozwalają dobrać produkty idealnie do zapotrzebowania firmy.

Transport i magazynowanie butelek, plakatów, ulotek, kalendarzy i innych artykułów papierowych to nie jedyne funkcje, jakie tekturowe tuby mogą pełnić w przedsiębiorstwie. Świetnie sprawdza się także jako element konstrukcyjny stendów reklamowych oraz do nawijania folii, tkanin, papieru, taśmy, włókna, i innych tego rodzaju tworzyw.

Taśmy i zapinki

Aby usprawnić i przyspieszyć prace warto postawić na wysokiej jakości materiały przydatne podczas pakowania. Z pewnością należą do nich taśmy polipropylenowe i poliestrowe służące do ręcznego i maszynowego opinania ładunku. Paczki zabezpieczone wysokiej jakości taśmą nie otwierają się podczas transportu, co pozwala zachować najwyższą jakość usług i wpływa na bezpieczeństwo transportowanego towaru.

Taśmy zazwyczaj łączone są za pomocą zgrzewania, zapinek drucianych, blaszanych lub plastikowych. Jeśli w Twojej branży czas gra dużą rolę z pewnością docenisz też fakt, że dzięki zastosowaniu zapinek, służących do łączenia taśm w systemach wiązania i mocowania ładunków możliwe jest łatwe, szybkie oraz uniwersalne wiązanie. Metoda ta sprawdzi się szczególnie dobrze zwłaszcza w przypadku pakowania ręcznego.

Opracowanie:
Krapkowice, Opolska 100C
tel. 77 446 67 62
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz