Materiał Partnera

Jak usprawnić dystrybucję towarów?

Jak usprawnić dystrybucję towarów?

Producenci muszą dbać o to, aby towary były zawsze dostarczane na czas. Dbanie o klientów powinno być zawsze priorytetem firmy. Niestety, nie zawsze będzie to łatwe. Żeby przyśpieszyć dystrybucję towarów, a jednocześnie zachować ich najwyższą jakość, niezbędne będzie odpowiednie zorganizowanie pracy w przedsiębiorstwie, a także usprawnienie transportu wewnętrznego i zewnętrznego. W jaki sposób można to zrobić?

Transport wewnętrzny

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na transport wewnętrzny w przedsiębiorstwie, aby wszystkie artykuły zaraz po wyprodukowaniu mogły być ładowane na ciężarówki i wysyłane do klienta. Przemieszczanie się towarów na terenie zakładu powinno odbywać się sprawnie i płynnie, bez niepotrzebnych przerw. Warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt, który ułatwi transport wewnętrzny, taki jak wózki widłowe lub taśmociągi. Wszystkie towary, które zostaną wyprodukowane, powinny być od razu sprawdzone pod kątem jakości, a następie kierowane od razu do wysyłki. W ten sposób nie tylko przyśpieszy się dystrybucję, ale też uniknie niepotrzebnego magazynowania.

Dobra firma transportowa

Kluczem do przyśpieszenia dostawy do klienta jest oczywiście znalezienie dobrej firmy transportowej, szczególnie wtedy, kiedy chodzi o transport międzynarodowy. Jedną z polecanych firm jest przedsiębiorstwo GIDPOL, którego siedziba znajduje się w miejscowości Gidle w województwie łódzkim. Wybierając firmę transportową, należy zwrócić uwagę na to, żeby zawsze była dobrze zorganizowana i miała na swoim koncie wielu zadowolonych klientów. Towary muszą być bezpiecznie załadowane i rozładowane oraz odpowiednio zabezpieczone na czas transportu. Na terminowość firmy transportowej wpływa wiele czynników, a najważniejsze z nich to dobrze funkcjonujący plan dostawy, sprawne samochody ciężarowe oraz doświadczeni kierowcy.

Właściwa organizacja

Pisząc o dobrej organizacji zarówno transportu wewnętrznego, jak i zewnętrznego, nie wolno zapominać o tym, że najważniejsza jest oczywiście dobra organizacja pracy. Wszystkie czynności powinny być wykonywane w jednym ciągu:

  1. Produkcja.
  2. Kontrola jakości.
  3. Pakowanie gotowych produktów w opakowania indywidualne i zbiorcze.
  4. Kompletowanie zamówień.
  5. Kierowanie zamówień do wysyłki.
  6. Przekazanie towarów firmie transportowej, ich bezpieczny załadunek i zabezpieczenie na trasie.
  7. Dowóz towarów do odbiorcy.

Pomiędzy poszczególnymi etapami nie powinny pojawić się żadne nieplanowane przerwy, które będą wynikały z niewłaściwej organizacji pracy. Jak można zauważyć, na szybkość dystrybucji ma wpływ nie tylko producent, ale także zewnętrzna firma transportowa, którą należy wybierać rozważnie.

Opracowanie:
Gidle, Reymonta 49
tel. 34 327 20 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz