Materiał Partnera

Jak urządzić mieszkanie z użyciem antyków?

Jak urządzić mieszkanie z użyciem antyków?

Aranżacja własnego mieszkania i związane z tym trendy zmieniają się co roku. Jeśli chcemy urządzić własne mieszkanie w oryginalny sposób, to możemy obecnie urządzić je nowocześnie, ale z dodatkiem pewnych antyków. Takie połączenie obecnie jest na topie i traktowane jest za niezwykle modne. Jak zatem dobrze urządzić nasze mieszkanie z

wykorzystaniem antyków, by nie przeciążyć wnętrza antycznymi meblami? Zapraszamy do artykułu!

Jak nadać styl antyczny naszemu mieszkaniu?

Wnętrza mieszkań urządzone w stylu klasycznym stanowią doskonałą inspirację dla obecnych projektantów i architektów wnętrz w celu nadania oryginalności mieszkaniu. Sami z kolei, by nadać naszemu mieszkaniu właśnie takiego wyglądu i charakteru, możemy zaopatrzyć się w pewne antyki. Charakter antyczny naszego wnętrza nadadzą dobrze wybrane meble oraz dodatki wykonane w antycznym stylu i pochodzące z poprzednich epok. Styl antyczny w mieszkaniu jest łatwo osiągnąć, poprzez proste i dostępne na rynku materiały, nie trzeba spędzać na szukaniu odpowiedniego mebla wielu godzin w antykwariacie. Wystarczy bowiem zaopatrzyć się w klasyczny żyrandol czy popiersie, by nasze mieszkanie zmieniło swój charakter na bardziej antyczny. W te i inne antyczne meble oraz dodatki możemy zaopatrzyć się dzięki firmie Zbigniew Koropacz Firma handlowa, która zajmuje się sprzedażą mebli antycznych.

Jak połączyć wystrój nowoczesny z antykami?

Nie zawsze jednak połączenie antyków z nowoczesnymi meblami jest takie proste jak w kuchni, w której antyki mogą się pojawić jako dodatek. W nowoczesnym salonie trudno będzie nam dokładnie poustawiać wszystko tak, by do siebie pasowało. W dodatku warto trzymać się zasady “mniej znaczy lepiej”. Oznacza to, żebyśmy nie próbowali na siłę “zagracić” i zrobić muzeum z naszego mieszkania, tylko żebyśmy zastosowali kilka subtelnych dodatków czy niewielkich mebli w stylu antycznym, a później je wyeksponowali stawiając je w centralnym miejscu pomieszczenia bądź w pobliżu nowoczesnych mebli. Nowoczesne wnętrze może wiele zyskać dzięki wprowadzeniu antycznego przedmiotu, który stanie się głównym punktem w aranżacji naszego wnętrza. Warto jednak pamiętać, by był on najwyższej klasy i jakości. Przykładami w jaki sposób możemy urządzić nowoczesne mieszkanie z nutką antyku są: umieszczenie klasycznego żyrandolu na sufitach, popiersia wybitnych greckich oraz rzymskich osób, obrazy przedstawiające sceny polowania, makieta statku antycznego, wiklinowe kosze czy ciemne drewno i skóra połączona z elementami sztuki współczesnej.

Opracowanie:
Rawa Mazowiecka, Zamkowa Wola 26
tel. 603 070 507
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz