Materiał Partnera

Jak urządzić łazienkę?

Jak urządzić łazienkę?
Łazienka to nie tylko miejsce, w którym dba się o higienę osobistą i potrzeby fizjologiczne, ale także prywatna strefa, w której można się zrelaksować i wciąć długą kąpiel po całym dniu pracy. Żeby łazienka była wygodna i funkcjonalna, należy zadbać nie tylko o efekt wizualny, ale też właściwą instalację. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, podczas wykończenia i urządzania łazienki?

Bezpieczne instalacje hydrauliczne

Pierwszym krokiem do stworzenia komfortowej łazienki jest odpowiednie przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Powinna być nie tylko wykonana z solidnych materiałów, ale też właściwie rozplanowana. Podczas montażu instalacji hydraulicznej, należy zwrócić uwagę na:

  • Jakość materiałów – powinny bez problemu wytrzymać wiele lat eksploatacji.
  • Funkcjonalne rozmieszczenie instalacji – dopasowane do indywidualnych projektów łazienki.
  • Estetyczne wykonanie – im lepiej wykonana instalacja, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie służyła wiele lat.

Żeby wszystkie te podpunkty zostały spełnione, ważne jest, aby stworzeniem instalacji zajęła się odpowiednio wykwalifikowana i doświadczona osoba. Sprzedażą wysokiej jakości artykułów, jak i instalatorstwem sanitarnym zajmuje się między innymi firma Grabowscy, której siedziba znajduje się w Ostrołęce na terenie województwa mazowieckiego.

Jakie wyposażenie wybrać?

Po poprowadzeniu instalacji i wykończeniu wnętrza można przystąpić do urządzania łazienki. Wyposażenie musi być skompletowane w taki sposób, aby nie tylko dobrze wyglądało, ale też pomagało zaspokajać wszystkie niezbędne potrzeby.

Najważniejsze elementy wyposażenia łazienki w domu jednorodzinnym:

  • Kabina prysznicowa – prysznic to szybki i dokładny sposób na zachowanie higieny osobistej. Zużywa o wiele mniej wody niż wanna.
  • Wanna – nie trzeba z niej korzystać codziennie, ale warto mieć ją łącznie z prysznicem. Od czasu do czasu będzie można skorzystać z relaksującej kąpieli.
  • Umywalka – jest to element niezbędny, popularne są umywalni osadzane na szafkach, zajmują niewiele miejsca i pozwalają na lepsze zagospodarowanie powierzchni.
  • Muszla – może być stojąca lub wisząca, w dzisiejszych czasach zwykle wybiera się taką, której spłuczka i zbiornik na wodę są umieszczone w ścianie.
  • Meble łazienkowe – w zależności od potrzeb i wielkości łazienki, może to być pojedyncza szafka na leki i ręczniki lub cały zestaw, łącznie z toaletką i krzesłem.

Popularne jest montowanie w łazience sprzętu AGD, takiego jak pralki i suszarki. Należy jednak mieć na uwadze, że w pomieszczeniu tym często panuje duża wilgoć. Jeśli już decydujesz się na montaż pralki w łazience, powinna znajdować się w odpowiedniej odległości od kabiny prysznicowej, wanny oraz umywalki.

Opracowanie:
Ostrołęka, Warszawska 60
tel. 29 760 51 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz