Materiał Partnera

Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

Miejsce, w którym przechowujemy ubrania jest niezwykle istotne. To właśnie dzięki niemu mamy łatwy dostęp do wszystkich kreacji. Garderoba musi mieścić w sobie również obuwie i inne dodatki oraz akcesoria. Jej funkcjonalność powinna być więc na najwyższym możliwym poziomie. Jak odpowiednio zaaranżować ten element wyposażenia wnętrz i czy jego posiadanie jest możliwe w przypadku małych powierzchni?

Osobne pomieszczenie

Marzeniem niemalże każdej kobiety jest garderoba w formie oddzielnego pokoju. Specjalna wnęka, gotowa pomieścić niezliczoną liczbę butów, kurtek, spodni czy bluzek to wyjątkowy przywilej, na który mogą sobie jednak pozwolić nieliczni. Okazuje się jednak, że z powodzeniem można taki typ garderoby umieścić nawet w małym mieszkaniu. Wystarczy wygospodarować przestrzeń – można to zrobić np. kosztem powierzchni użytkowej sypialni. Jeżeli będziemy zdecydowani na klasyczne jej umeblowanie, czyli wyposażenie jedynie w łóżko i małe szafki nocne, to możemy zdecydować się na stworzenie garderoby przy jednej ze ścian. Często także w taki sposób aranżuje się dodatkowe miejsce w przedpokojach. Przestrzeń to jednak pierwszy etap w drodze do posiadania własnej garderoby – należy ją wypełnić takim meblem, który zapewni jak największą funkcjonalność. W większości przypadków wymiary powierzchni przeznaczonej na przechowalnię odzieży są niestandardowe. Nie jest to jednak problemem dla firmy ES-Design Ewa Sochal – producenta mebli na zamówienie. Profesjonaliści skonsultują i sporządzą odpowiedni do warunków projekt i zrealizują niezbędne do umeblowania elementy. To bardzo dobra forma stworzenia garderoby o indywidualnym stylu i charakterze, w której będzie można przechowywać ubrania, obuwie i akcesoria.

Duża szafa

Najpopularniejszą i najbardziej dostępną formą garderoby jest przestronna szafa. Jest to zdecydowanie bardziej wyeksponowane rozwiązanie niż ukryte we wnęce pomieszczenie, ale ma też swoje plusy – nie trzeba specjalnie przebudowywać układu ścian w budynku i wykonywać skomplikowanych remontów. Co jednak w przypadku niestandardowych wymiarów? Meble na zamówienie to jedyne rozwiązanie, które pozwoli z powodzeniem zaaranżować garderobę w najbardziej funkcjonalny i wydajny sposób. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się jej posiadaniem nawet w małym mieszkaniu, niezależnie od tego, czy przeznaczymy pod jej budowę specjalną przestrzeń, czy zdecydujemy się na umieszczenie w nim klasycznie wyglądającej szafy, dopasowanej jednak do naszych potrzeb i powierzchni pokoju. Warto więc skonsultować projekt z profesjonalistami lub nawet zlecić im jego sporządzenie. W ten sposób najbardziej efektywnie wykorzystamy możliwości, jakie daje nam konkretny budynek i umieścimy w nim funkcjonalną garderobę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz