Materiał Partnera

Jak uporządkować kable?

Jak uporządkować kable?

Podłączenie dużej ilości sprzętów jest równoznaczne z dużą ilości kabli. Komputer, telewizor, drukarka, a do tego przedłużacze, ładowarki i inne urządzenia to tylko podstawowy zestaw, który można znaleźć w pokoju. Przewody nie tylko się plączą, ale także nieestetycznie wyglądają, stwarzając w pomieszczeniu wrażenie nieporządku. Jak sobie poradzić z dużą ilością kabli, nie odłączając jednocześnie sprzętów?

Dobra organizacja kabli

Uporządkowane kable to podstawa, żeby mieć ułatwiony dostęp do poszczególnych sprzętów oraz utrzymać porządek w obrębie biurka. Obecnie na rynku można dostać ciekawe gadżety, które pomogą poradzić sobie z uporczywymi przewodami. Służą one jednak głównie do organizacji kabli, dzieląc je na kolory, którymi później łatwiej dojść do wybranego urządzenia. W sklepach takich jak Elwra. Hurtownia elektryczna - Przewody – Kable dostępne są także inne przydatne gadżety, dzięki którym można łączyć kable lub sprytnie je ukryć, nie odłączając jednocześnie sprzętów z gniazdka.

Porządek w kablach

Najwięcej problemów mogą sprawić kable, które są ukryte np. za szafką. Trudno wówczas codziennie odłączać telewizor, dekoder i konsolę ze wspólnego portu, żeby pozbyć się widocznych gabli, gdyż trudno później je podłączyć. To również niepraktyczne, bo z urządzeń tych korzystamy codziennie. Co można zrobić, żeby zachować porządek i dobrze zorganizować kable?

  • Oznaczenie kabli kolorami – jeżeli do gniazda podłączonych jest na raz kilka rodzajów kabli, warto je oznaczyć kolorowymi klipsami, aby wiedzieć, który służy do ładowania telefonu, a który do drukarki.

  • Podpisz kable – w przypadku trudno dostępnych kabli, na przykład za telewizorem, warto oznaczyć poszczególne przewody plakietką z podpisem, aby wiedzieć w razie potrzeby, który przewód jest do czego podłączony.

  • Powieś kable – w sklepach dostępne są specjalne uchwyty, za pomocą których można zawiesić kable. Wówczas nie plączą się one na podłodzie, a wiszą estetycznie uporządkowane na specjalnym wieszaku.

  • Zainwestuj w tubę na kable – w sprzedaży są też specjalne tuby, którymi można puścić wszystkie przewody. Dostępne są one w eleganckich wzorach, co może dodatkowo stanowić element dekoracyjny w obrębie biurka.

Organizując kable warto rozdzielić te, które musza być podłączone, a które wykorzystywane są okazjonalnie. Pozwoli to ograniczyć ilość zajmowanego miejsca w gniazdu oraz uporządkować przewody.

Opracowanie:
Wrocław, Szczecińska 17
tel. 71 353 11 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz