Materiał Partnera

Jak uczyć się na egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Jak uczyć się na egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Obie są równie ważne, ponieważ dopiero zdanie wszystkich owocuje uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdem. I chociaż najczęściej stresujemy się przed egzaminem praktycznym, istnieje spora grupa osób, które ma problem ze zdaniem teorii. Nic dziwnego – na większości kursów nie mówi się nam, w jaki sposób najlepiej uczyć się tych zagadnień.

Czy test na prawo jazdy jest trudny?

Patrząc na sprawę obiektywnie, test na prawo jazdy nie jest najtrudniejszym, przed którym staniemy w swoim życiu. Przede wszystkim – wszystkie pytania są jawne. Przepisy związane z jawnością pytań zmieniały się kilkukrotnie, ale obecnie baza pytań jest aktualizowana co miesiąc i nie ma możliwości, by egzamin teoretyczny składał się z innych pytań, niż te upublicznione. To duże ułatwienie, choć musimy pamiętać o tym, by nie bazować na przestarzałych informacjach. Aktualne materiały szkoleniowe otrzymamy zazwyczaj na kursie, który warto podjąć w renomowanej szkole jazdy – takiej jak Ośrodek Kształcenia Kierowców prowadzony przez Łukasza Dopierałę. Uzyskujemy wówczas pewność, że prócz otrzymanego podręcznika czy płyty z pytaniami dowiemy się także, jak z nich efektywnie korzystać.

Prawo jazdy – metody nauki na egzamin teoretyczny

Większość z nas podchodzi do kwestii nauki na egzamin teoretyczny w błędny sposób. Staramy się zapamiętać każde pytanie, rozwiązując wszystkie te, które znajdują się w aktualnej bazie. Sądzimy, że uzyskanie bezbłędnego wyniku lub tylko kilku błędnych odpowiedzi zagwarantuje nam zdanie egzaminu. Niestety, bardzo często metoda ta nie działa tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Stres związany z uczestnictwem w egzaminie oraz brak faktycznej wiedzy na temat ruchu drogowego przekładają się na duże prawdopodobieństwo popełnienia błędów na egzaminie – nie tylko teoretycznym. Jeśli mamy wyłącznie zdolność do rozwiązywania zadań teoretycznych, nie poradzimy sobie na drodze. Najlepiej przyswoić otrzymany podczas kursu na prawo jazdy podręcznik i zapamiętać z niego jak najwięcej. Oczywiście z bazą pytań też powinniśmy się dokładnie zapoznać, ale wcześniejsze wpojenie wszelkich niezbędnych zasad ruchu drogowego znacząco pomoże nam w udzielaniu poprawnych odpowiedzi nawet na te pytania, których nie udało się nam zapamiętać. Byłoby to bardzo trudne – obecnie jest ich bowiem ponad 2600. Musimy liczyć się także ze zmianami w tej liczbie – pytań każdego roku może być mniej lub więcej. Zapamiętanie wszystkich graniczy z cudem i zdecydowanie lepiej zapamiętać faktyczne zasady poruszania się po drodze niż same pytania.

Opracowanie:
Gozdów, Akacjowa 8
tel. 507 194 432
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz