Materiał Partnera

Jak tanio wyremontować łazienkę?

Jak tanio wyremontować łazienkę?

Łazienka to pomieszczenie w którym bardzo ważna jest funkcjonalność oraz wygląd. Trendy w jej w urządzeniu zmieniają się jednak z sezonu na sezon, dlatego aby nie stała się ona nudna, warto przynajmniej od czasu do czasu zdecydować się na zmianę kilku elementów, które pozwolą na jej odświeżenie. Zmiany wcale nie muszą być kosztowne, szczególnie jeśli płytki i armatura wciąż są w dobrym stanie. Jak wyremontować łazienkę z niewielkim budżetem?

Zmień kolor ścian

Jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na przeobrażenie każdego pomieszczenia, jest zmiana jego kolorystyki. Oczywiście nie musi to być biel, choć zdecydowanie jest ona polecana, pozwala bowiem na optyczne powiększenie łazienki oraz potęguje wrażenie czystości i uporządkowania. Równie dobre będą także inne barwy, takie jak chłodne błękity oraz modna w ostatnim czasie zieleń. Sprawdzą się również szarości, które od lat są uniwersalnym kolorem, idealnym do dekorowania wnętrz.

Wybierz praktyczne płytki winylowe

Płytki winylowe to doskonały wybór dla osób, które nie chcą kuć podłogi, można je bowiem kłaść na obecnej posadzce. Jak przyznaje Łukasz Marek prowadzący firmę Filmar zajmującą się pracami budowlano-remontowymi, tego typu wykładziny cechuje m.in. odporność na wilgoć, zarysowania i plamy, które są nieuniknione w łazience. Sam montaż również jest stosunkowo prosty, wymaga zaledwie użycia noża introligatorskiego do przycięcia brzegów.

Tanio odnów meble

Całkowita wymiana mebli łazienkowych to zazwyczaj niemały koszt, którego często chcielibyśmy uniknąć. Najłatwiejszym wyborem jest pomalowanie frontów odporną na wilgoć emalią akrylową w dowolnie wybranym przez siebie kolorze. Możemy zdecydować się także na specjalną okleinę meblową w ciekawym wzorze, wówczas meble będą stanowić interesującą dekorację przykuwającą wzrok.  

Skup się na dodatkach

Tani remont łazienki, poza zmianą koloru ścian, wymianą podłogi oraz odnowieniem frontów meblowych, powinien obejmować także zakup dobrze dobranych dodatków. Tak naprawdę w łazience nie potrzebujemy ich wiele: wystarczy ładny dywanik pod wannę lub prysznic, mydelniczka, świece oraz świeże rośliny. Dzięki nim łazienka nabierze przyjemnego i bardziej przytulnego wyglądu, bez konieczności całkowitej wymiany ceramiki i urządzeń takich jak wanna czy prysznic.

Remont łazienki zazwyczaj kojarzy nam się z dużymi kosztami, jednak dzięki kilku prostym krokom odnowienie tego pomieszczenia nie musi znacząco nadwyrężyć naszego budżetu. Jeśli dodatkowo zależy nam na czasie i na tym, aby prace malarskie i wykończeniowe zostały wykonane profesjonalnie, skontaktujmy się z dobrą firmą remontową, która zlecone zadania zrealizuje szybko i w korzystnej cenie.

Opracowanie:
Boleścin 36 lok. 10
tel. 577 707 946
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz