Artykuł sponsorowany

Jak szybko przejść przez sprawę rozwodową i podziału majątku?

Jak szybko przejść przez sprawę rozwodową i podziału majątku?

W Polsce rocznie przeprowadzanych jest ponad 60 tysięcy rozwodów. Ich przyczyna jest różna. Najczęściej dzisiaj wskazuje się jednak brak zgodności charakterologicznej i brak zbieżności planów życiowych. Duży odsetek kryzysów małżeńskich związany jest zaś również ze zdradami. Coraz rzadziej dochodzi do rozwodów z orzeczeniem o wyłącznej winie małżonka w związku z jego alkoholizmem, czy przemocą w rodzinie.

Błyskawiczna sprawa rozwodowa

Nie zawsze przy rozwodach dane małżeństwo chce podejmować ostrą batalię. Bardzo często rozwody przeprowadzane są w zgodnej atmosferze, co sprzyja błyskawicznemu procesowi i łatwości w ustaleniu m.in. praw do opieki nad dzieckiem. W przypadku rozwodów bez orzekania o winie, warto jednak pamiętać o tym, aby podjąć współpracę z dobrą kancelarią radców prawnych. To rolą prawników będzie negocjowanie przedsądowe warunków rozwodu, dzięki czemu podczas rozprawy, nie dojdzie do niepotrzebnych sporów, które mogą znacznie przedłużyć całą procedurę orzeczenia rozwodowego. Warto również wiedzieć, że kompetencje analityczne i strategiczne radców prawnych pozwalają ocenić skutki pozwu rozwodowego z dodatkowymi wnioskami (np. wniosek o alimenty na małżonka, wniosek o wyłączną możliwość korzystania ze wspólnego mieszkania do czasu orzeczenia rozwodu itp.). Dzisiaj wielokrotnie specjaliści prawa rodzinnego i cywilnego, proponują klientom mało inwazyjną formę rozwodu, tak jak wcześniej wspomniano opartą o ustalenia przedsądowe. Ważna przy tym jest jednak jednomyślność stanowiska obu stron, co niekiedy niestety jest niemożliwe. Rozwodowym zastępstwem procesowym w sprawach z orzekaniem o winie lub bez, podejmuje się między innymi Kancelaria radcy prawnego Lex-El, której zakres usług jest bardzo szeroki i nie dotyczy tylko prawa rodzinnego.

Podział majątku

Obecnie istnieją dwie drogi prawnego podziału majątku. Pierwszą z nich jest osobna sprawa sądowa – rzadziej podział majątku dokonywany jest przy procesach rozwodowych – drugą zaś droga negocjacyjna w kancelarii radców prawnych. Warto przy tym wiedzieć, że opcja nieangażująca organów sprawiedliwości jest szybsza i mniej stresująca.  Po dokonaniu podziału majątku, ważne jest potwierdzenie wszystkich ustaleń u notariusza. Pamiętaj! Podział majątku według polskiego prawa nie musi odbywać się podczas rozprawy rozwodowej, a nawet po niej. To w interesie byłych małżonków jest przeprowadzenie odpowiedniej procedury, która pozwoli im zamknąć kwestie wspólności majątkowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz