Materiał Partnera

Jak stworzyć piękny ogród?

Jak stworzyć piękny ogród?

Każdy z nas, kto posiada dom lub działkę, chce mieć piękny i zadbany ogród. Jednym osobom zależy na kolorowych kwiatach i bujnych krzewach, innym na smacznych, domowych warzywach i owocach. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Możemy bowiem wydzielić część ziemi, która będzie przygotowywana jako miejsce reprezentacyjne i relaksacyjne, gdzie będzie stała altana przygotowana na spotkania rodzinne, a resztę zaadaptować na miejsce do uprawy roślin.

Odpowiednia trawa

Trawnik może mieć różne funkcje, dla jednych będzie to teren rekreacji, innym razem zostaje użyty wokół roślin i krzewów. Różne rodzaje traw są także używane w zależności czy działka jest bardzo nasłoneczniona czy też zazwyczaj zacieniona. W zależności od przeznaczenia, powinniśmy wybrać odpowiednią mieszankę traw, która będzie dobrze dopasowana do swojego przeznaczenia i dobrze spełni swoją funkcję.  Do warunków przydomowych dobrze sprawdzi się trawnik rekreacyjny, gdyż jest wytrzymały na różnego typu zadeptania i nie niszczy się szybko. Dodatkowo potrafi się dostosować do warunków w których jest posiana, gdyż dobrze sobie radzi zarówno w słońcu, jak i w cieniu.

Nasiona warzyw i kwiatów

Jeżeli lubimy prace w ogrodzie, możemy zająć się uprawą warzyw lub kwiatów. Własny warzywny kącik zapewni nam zdrowe i smaczne jedzenie, jak i dodatkową satysfakcję z faktu, że samemu udało nam się coś wyhodować. Domowe produkty są zdecydowanie lepszej jakości, niż te, które możemy zakupić w marketach, znamy źródło ich pochodzenia i ewentualne używane do nich preparaty. Niektóre warzywa mogą być sadzone od razu do gruntu, inne z kolei trzeba przygotować najpierw w donicach. Warto wziąć pod uwagę fakt, jakie rodzaje roślin dobrze ze sobą współpracują, a jakie powinny być sadzone w dalszej odległości. Kwiaty z kolei stanowią piękną przydomową ozdobę. Warto pamiętać, że każda z roślin ma inny okres kwitnienia, więc trzeba dowiedzieć się w jakich miesiącach możemy sadzić konkretne gatunki roślin. Jeżeli nie jesteśmy pewni co to tej kwestii, zawsze możemy zapytać o poradę pracowników. Osoby zajmujące się profesjonalnie sprzedażą artykułów ogrodniczych, w takich miejscach jak Hurtownia Ogrodnicza Jacka Świętka, będą w stanie doradzić nam najlepszy wybór nasion i cebulek, które następnie zasadzimy w swoim ogrodzie.

Właściwe narzędzia ogrodnicze

Każda osoba, która chce zająć się dobrze swoim ogródkiem, powinna również zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, jednak jest kilka konkretnych, które są niezbędne przy pracach w ogrodzie. Są to między innymi grabie, motyki, łopaty i sekatory, bez których praca byłaby znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa.

Opracowanie:
Pruszków, Pogodna 7
tel. 22 728 90 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz