Materiał Partnera

Jak spędzić aktywnie ferie w Warszawie? Propozycje dla najmłodszych

Jak spędzić aktywnie ferie w Warszawie? Propozycje dla najmłodszych

W tym roku zimowy wyjazd w dalekie strony raczej odpada? Nie oznacza to, że trzeba się nudzić w mieście. Najmłodsi mają dziś wiele ciekawych możliwości, dzięki którym ferie „na miejscu” będą niezapomnianą przygodą. Warto zainteresować się ofertami półkolonii w Warszawie. Jakie zajęcia są organizowane dla dzieci i młodzieży podczas ferii w stolicy?  

Narciarskie szaleństwo w sercu metropolii? Czemu nie!

Ferie zimowe to dla wielu osób niemalże synonim narciarsko-snowboardowego szaleństwa. Rodziny z dziećmi chętnie wyruszają na popularne stoki w Polsce i za granicą. Jednak już od wielu sezonów coraz trudniej o dobre warunki, a zimowe obiekty sportowo-rekreacyjne muszą ratować się sztucznym naśnieżaniem, co nie zawsze sprzyja jakości samego zjeżdżania.

A gdyby tak pojeździć na nartach, ale na igielicie? W końcu skoczkowie narciarscy właśnie w taki sposób konkurują ze sobą w sezonie letnim – na „zielonej” buli. W Warszawie przez cały rok działa ośrodek narciarski CSN Szczęśliwice. To właśnie tam dzieci i młodzież, które spędzają ferie w mieście, mogą się wyszaleć i liczyć na niezapomniane wrażenia – niemal tak dobre, jak przy wyjeździe w góry.

Całodniowe zjazdy są na przykład dostępne w ofercie Warszawskiego Klubu Sportowego 2Times. To organizator zimowych półkolonii dla najmłodszych i tych nieco starszych. Można wykupić opcję z codziennym zjeżdżaniem lub z intensywnym kursem narciarskim (z wyżywieniem).

Szalona zabawa – udane ferie

W czasie ferii dzieci się nudzą…. Chyba nie do końca tak to szło, ale niestety często właśnie tak wygląda rzeczywistość. W dniach wolnych od szkoły najmłodszych często roznosi energia, którą nie zawsze da się odpowiednio spożytkować, zwłaszcza w mieście.

Rozwiązaniem jest uczestniczenie w półkoloniach miejskich, w ramach których są organizowane wypady do parku trampolin i na ściankę wspinaczkową. A może fun-park dla najmłodszych wiekiem? Zaledwie kilka godzin wystarczy, by dziecko wyszalało się z rówieśnikami, i to z uśmiechem na twarzy. A to wszystko pod okiem doświadczonych opiekunów, którzy zadbają o to, by najmłodszym nic złego się nie stało.

Sportowe aktywności – przyjemne z pożytecznym

Zadbaj o to, by Twoje dziecko czerpało z zimowych ferii jak najwięcej. Przerwa od nauki wcale nie musi oznaczać odpoczynku od rozwoju i doskonalenia umiejętności. Najbardziej renomowani organizatorzy półkolonii w mieście szczególną wagę przykładają do sportowych aktywności, takich jak tenis, golf lub pływanie. Oczywiście warto też wspomnieć o propozycjach gier zespołowych, na przykład o piłce nożnej, czy o siatkówce. W ten sposób można przecież cementować relacje z rówieśnikami.

W ramach oferty dzieci i młodzież mogą pod okiem instruktorów uczestniczyć w zajęciach sportowych w najlepszych miejskich ośrodkach. Jeśli więc nie chcesz, by Twoje dziecko spędziło ferie w pozycji siedzącej przed komputerem lub konsolą, półkolonie na sportowo to wspaniały pomysł.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz