Jak spakować się na wakacje?

Jak spakować się na wakacje?

Wyjeżdżasz na urlop? Czeka cię pakowanie walizki? Pamiętaj, że dobra organizacja to klucz do sukcesu. Spakuj swoją walizkę tak, by czuć się dobrze w tym, co zabrałaś i aby twój bagaż odpowiadał w 100% twoim potrzebom. Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, o czym pamiętać, pakując się na urlop. Pobierz gotową listę rzeczy do zabrania na wakacje, a na pewno o niczym nie zapomnisz.

Zrób listę rzeczy do zabrania

Robienie listy wydaje ci się nieco staroświeckie? Nic bardziej mylnego! Dzięki temu, że zapiszesz na kartce wszystkie rzeczy, które musisz spakować do walizki, na pewno o niczym nie zapomnisz, a samo pakowanie będzie mniej chaotyczne i stresujące. Zacznij notować na kilka dni przed podróżą – być może na sam koniec przypomni ci się coś, o czym wcześniej zapomniałaś. Listę rzeczy do spakowania na wakacje możesz zrobić na kartce, skorzystać ze specjalnej aplikacji do pakowania lub… ściągnąć gotową listę rzeczy, którą przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie!

Pobierz listę rzeczy do spakowania na wakacje tutaj.

Zabierz rzeczy, które będą do siebie pasować

Aby każdego dnia podczas urlopu wyglądać świetnie, warto wziąć ze sobą rzeczy, które będziesz mogła łączyć ze sobą i zestawiać na wiele sposobów. Spakuj po jednym elemencie danego typu odzieży – jedne długie spodnie, jedne szorty, jedną spódnicę itd. Następnie dobierz do nich kilka pasujących t-shirtów lub koszul (warto zabrać ich więcej, gdyż szybko się brudzą). Pamiętaj o wygodnych butach, które uratują cię, jeśli obetrą cię baleriny lub sandały. Aby mieć pewność, że ubrania będą się ze sobą dobrze komponować, stwórz kilka zestawów na poszczególne dni.

Nie bierz rzeczy „na wszelki wypadek”

Do walizki spakuj wyłącznie to, czego potrzebujesz, a nie to, co może się przyda, jeśli… (tutaj wpisz jedną z sytuacji). Zrezygnuj z rzeczy, których nie używasz na co dzień, ale liczysz, że akurat podczas urlopu to się zmieni. Dowiedz się, w co naprawdę warto zaopatrzyć się po dotarciu na miejsce. Sprawdź, czy ciężkie górskie buty możesz zastąpić klasycznym obuwiem sportowym lub czy koniecznie musisz kupować nową kurtkę w specjalistycznym sklepie. Unikaj robienia zakupów „specjalnie na wyjazd” – to pułapka, która może sprawić, że daną rzecz użyjesz wyłącznie jeden raz, właśnie na urlopie.

Zwróć uwagę na sposób pakowania

To, w jaki sposób złożysz i spakujesz swój bagaż, ma duże znaczenie. Metod pakowania jest wiele – możesz zwijać i rolować ubrania (w ten sposób unikniesz zagnieceń i zaoszczędzisz sporo miejsca), układać kolejne elementy na płasko czy pakować je obok siebie w pionowych kupkach. Wybierz taką opcję, która najbardziej ci odpowiada. Podczas pakowania weź też pod uwagę, że:

  • cięższe rzeczy najlepiej schować na spodzie walizki (to samo tyczy się przedmiotów o dziwnych kształtach, np. butów),
  • wolne przestrzenie można wykorzystać na szaliki, skarpetki czy paski,
  • delikatne rzeczy połóż na płasko na samym wierzchu bagażu,
  • przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu (np. okulary przeciwsłoneczne) owiń czymś miękkim, np. chustką.

Zadbaj o bezpieczeństwo bagażu

Przede wszystkim wszystkie cenne rzeczy, takie jak pieniądze, paszport czy bilety na samolot, trzymaj zawsze w bagażu podręcznym. Będą wtedy bezpieczniejsze, a ty szybciej będziesz mogła je wyciągnąć, np. w razie kontroli. Na wypadek gdyby twój główny bagaż zaginął, spakuj do podręcznej torby bieliznę i komplet ubrań na zmianę oraz szczoteczkę do zębów. A co zrobić, by twoja walizka nie dostała się w niepowołane ręce? Na pracę obsługi lotniska nie masz wpływu, jednak możesz oznaczyć swój bagaż, by na taśmie nie pomylić go z walizką innej osoby. Najlepiej zrobić to wstążką lub sznurówką w nietypowym kolorze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz