Materiał Partnera

Jak sobie poradzić z zabrudzeniami tapicerki?

Jak sobie poradzić z zabrudzeniami tapicerki?

Czysty i zadbany samochód to wizytówka każdego kierowcy. Oprócz dokładnego mycia całego auta należy również pamiętać o czyszczeniu tapicerki, co zdecydowanie jest najbardziej pracochłonną czynnością  w tym zakresie. Rozlana kawa i resztki jedzenia znajdą się w każdym aucie, a zaniedbanie obicia dodatkowo sprawia, że w aucie unosi się nieprzyjemny zapach. Wśród zanieczyszczeń można wymienić również dym papierosowy, sierść psa i pot. Faktem jest to, że zniszczona tapicera zużywa się o wiele szybciej. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z usług specjalistów.

Dokładne odkurzanie

Czyszczenie tapicerki zawsze rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia. Przed rozpoczęciem z wnętrza auta usuwa się wszystkie niepotrzebne rzeczy: papierki, puszki i butelki. Następnie całą powierzchnię odkurza się z piachu i okruchów. Odpowiednio przygotowane wnętrze samochodu jest wówczas gotowe na następny krok, jakim jest czyszczenie tapicerki z użyciem maszyny piorącej. W zależności od materiałów, z których wykonane są fotele i podłoga, sprzątanie odbywa się za pomocą odpowiednio dobranych środków do pielęgnacji i na przykład szczotki. Firmy sprzątające, specjalizujące się w sprzątaniu aut, stosują różne techniki prania.

Jakich środków używa się do prania tapicerki?

Najczęściej tapicerka samochodowa wykonana jest z klasycznego materiału. Często można spotkać również tapicerkę welurową oraz ze skóry. Każda z nich wymaga innej pielęgnacji, z wykorzystaniem różnych metod prania materiału. Aby usunąć plamy z foteli wykonanych z klasycznych materiałów lub z weluru używa się pianki, którą bez problemu można kupić na stacji benzynowej czy w sklepie motoryzacyjnym. Brudne miejsce spryskuje się pianką i za pomocą odkurzacza czyści się zaplamione miejsce. Mleczko i krem to kosmetyki samochodowe, których używa się do sprzątania skórzanej tapicerki. Zakłady sprzątające zajmujące się czyszczeniem i praniem tapicerek z pewnością podpowiedzą, jak skutecznie i właściwie stosować wymienione preparaty.

Samodzielne czyszczenie tapicerki a pomoc specjalisty

Jeśli masz lekko zabrudzoną tapicerkę i pojedyncze plamy z pewnością z jej praniem poradzisz sobie sam. Zanieczyszczeń jest jednak często więcej, niż nam się wydaje, a odkładanie sprzątania na później kończy się fiaskiem. Aby tego uniknąć – warto zainwestować w firmę sprzątającą. Eksperci z firmy Dawidos zapewniają, że skuteczność czyszczenia tapicerki samochodowej jest zależna od stosowania profesjonalnych maszyn czyszczących i środków służących zarówno do sprzątania, jak i pielęgnacji obicia auta. Sprzątanie wówczas jest bardziej precyzyjne, a czystość utrzymuje się znacznie dłużej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz