Materiał Partnera

Jak skutecznie usunąć zabrudzenia z tapicerki samochodowej?

Jak skutecznie usunąć zabrudzenia z tapicerki samochodowej?

Tapicerka samochodowa jest bardzo podatna na zabrudzenia wszelkiego typu. Wpływają ona na ogólny wygląd samochodu oraz przyczyniają się do niezbyt przyjemnego zapachu w jego wnętrzu. Aby temu zapobiec, należy regularnie dbać o czystość materiałów użytych do obicia foteli i drzwi. Dzięki temu jazda będzie dużo przyjemniejsza, a także ograniczymy rozwój roztoczy i bakterii, które mogą mieć na nas niekorzystny wpływ. Jak prać tapicerkę samochodową?

Materiał oraz najczęstsze zabrudzenia

Tapicerka samochodowa może być wykonana z weluru, klasycznego materiału bądź skóry. W zależności od tego, którą z nich posiadamy w aucie, inny będzie sposób na jej skuteczne czyszczenie. A powinniśmy robić to regularnie. Zaniedbana tapicerka zużywa się o wiele szybciej. Na porządku dziennym są plamy po kawie lub innych rozlanych napojach. W praktycznie każdym aucie spotkamy zabrudzenia związane ze spożywaniem w jego wnętrzu jedzenia. Zwłaszcza, kiedy często podróżują z nami małe dzieci. Zagłówki bardzo często brudzą się od włosów, a w fotele wsiąka pot. Miłośnicy zwierząt muszą zmagać się z ich sierścią, którą bardzo trudno usunąć z pojazdu. Tapicerka samochodowa niszczeje też pod wpływem promieniowania ultrafioletowego oraz intensywnego światła słonecznego. Traci przez to kolor i wygląda nieestetycznie. Z zabrudzeniem możemy się spotkać także po wizycie w warsztacie samochodowym. Mimo, że mechanicy starają się dobrze zabezpieczyć samochód w czasie napraw, plamy po oleju na siedzeniach nie są rzadkością. Jeżeli palimy w aucie papierosy ich woń staje się z czasem coraz bardziej wyczuwalna. Dym papierosowy również przyczynia się do zabrudzeń tapicerki. Jak widać, jest ona narażona na wiele czynników, które powodują jej niszczenie. Ciężko wyeliminować je wszystkie, dlatego warto być tego świadomym i dbać o czystość w aucie.

Samodzielne czyszczenie czy pomoc specjalisty

Cały proces czyszczenia tapicerki możemy przeprowadzić samodzielnie. Potrzeba do tego czasu oraz odpowiednich kosmetyków, które pomogą w usunięciu zabrudzeń i nie zniszczą materiału, który wykorzystano do obicia. Często jednak wysiłek okazuje się być daremny, ponieważ efekty nie są tak dobre jakbyśmy tego oczekiwali. Dlatego też dobrze jest postawić na pomoc specjalisty. Studio Detailingu Shine Lab specjalizuje się w czyszczeniu tapicerki samochodowej każdego typu. Dzięki jej usługom wnętrze naszego auta będzie wyglądało jak nowe. Wszystko to za sprawą profesjonalnego sprzętu, wieloletniego doświadczenia pracowników firmy oraz ich pasji do motoryzacji. Każdy rodzaj plam wymaga użycia innej techniki, by trwale usunąć ją z materiału. Powierzając czyszczenie tapicerki profesjonalistom oszczędzamy swój czas oraz mamy gwarancję dobrze wykonanej pracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz