Materiał Partnera

Jak skutecznie szukać pracy?

Jak skutecznie szukać pracy?

Setki wysłanych CV, a telefon nadal milczy? Poziom twojej frustracji jest coraz wyższy? Zastanawiasz się dlaczego nie możesz znaleźć pracy i kto może ci w tym pomóc? A przecież mówi się, że to praca szuka człowieka,  a rynek obfituje w liczne oferty. Być może popełniasz kilka podstawowych błędów związanych z jej szukaniem, a przede wszystkim przygotowaniem do tego czasami długotrwałego procesu. Jak skutecznie szukać pracy? Czy skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy?

Konsekwencja działania

Bez wątpienia szukanie pracy  to skomplikowany proces. Do osiągnięcia sukcesu niezbędne jest odpowiednie przygotowanie oraz doza cierpliwości. Najpierw jednak należy realnie sprecyzować swoje oczekiwania, co do stanowiska, które chcielibyśmy znaleźć. Realnie, czyli zgodnie z własnymi kwalifikacjami, predyspozycjami i umiejętnościami. Przeglądanie ofert, które w obecnych czasach odbywa się głównie przez Internet, powinno być regularne i konsekwentne. To fundamentalne zasady, poprawiające skuteczność szukania pracy. Musisz dać sobie czas każdego dnia na wysyłanie swojego CV i listów motywacyjnych. Jak mówią specjaliści z biura pośrednictwa pracy Skills Net, profesjonalnie przygotowane dokumenty aplikacyjne to pierwszy, niebezpośredni, ale jakże istotny kontakt z potencjalnym pracodawcą. To one mają sprawić, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Dlatego CV musi prezentować twoje największe atuty, doświadczenie oraz dodatkowe kompetencje wpływające na atrakcyjność twojej kandydatury. List motywacyjny z kolei, powinien być przygotowywany pod konkretną ofertę. Nie można stworzyć jednej, powielanej formuły i stosować jej do każdego ogłoszenia. Pracodawca instynktownie rozpozna twoje działania, a to zmniejsza szansę na sukces.

Skuteczne rozwiązania

Oprócz samodzielnego przeglądania ofert w Internecie warto zadbać o to, by wieść o poszukiwaniu przez ciebie pracy rozeszła się tak zwaną „pocztą pantoflową”. Wiele wolnych stanowisk obsadzanych jest niejawnie, czyli właśnie przez polecenie kogoś odpowiedniego. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się również skorzystanie z usług profesjonalnych agencji pośrednictwa pracy, takich jak Skills Net. Ich głównym zadaniem jest  pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz udzielanie rad związanych z rozmową kwalifikacyjną. Specjaliści w tej branży zajmują się poszukiwaniem ofert sprecyzowanych pod konkretnego klienta agencji, starając się dopasować jego wykształcenie, wiedzę i praktykę zawodową do oczekiwań pracodawcy. Często klientami takich agencji są również firmy, które poszukują pracowników. Chcąc oszczędzić swój czas, powierzają to zadanie ekspertom, mając pewność, że wybiorą osobę spełniającą przedstawione wymagania. Biura pracy tworzą profile osób i w ten sposób zwiększają prawdopodobieństwo osiągnięcia zamierzonego celu, w postaci nowej lub lepszej pracy. 

Opracowanie:
Warszawa, Górczewska 62/64 lok. L.5
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz