Artykuł sponsorowany

Jak skutecznie pozbyć się plam z tapicerki samochodowej? Poradnik

Jak skutecznie pozbyć się plam z tapicerki samochodowej? Poradnik

Czysta i zadbana tapicerka nie tylko podnosi komfort jazdy nam i naszym pasażerom, ale także ma duży wpływ na wartość auta i rzeczywistą cenę, jaką możemy za nie otrzymać podczas sprzedaży. Dlatego należy dbać o utrzymanie wnętrza samochodu w jak najlepszym stanie. Jedynym sposobem na to jest regularne czyszczenie tapicerki. Jak się za to zabrać? Podpowiadamy.

Potrzebny sprzęt

Żeby zabrać się za pranie tapicerki w samochodzie niezbędne będzie nam kilka akcesoriów, pozwalających na odpowiednie przeprowadzenie czyszczenia. Podstawa to dobry odkurzacz, przy pomocy którego pozbędziemy się pyłu z wszystkich zakamarków naszego samochodu. Poza tym bardzo przydatny jest opryskiwacz ciśnieniowy, przynajmniej litrowy. Niezbędna będzie też szczotka, która pozwoli nam na dokładne wtarcie preparatów czyszczących w naszą tapicerkę, oraz termometr, którym zmierzymy temperaturę roztworu do czyszczenia. Warto zaopatrzyć się też w ścierki z mikrofibry, odplamiacze, środek do płukania i oczywiście prespraye. Jeśli nie chcemy inwestować w profesjonalne środki czyszczące, a zależy nam, by tapicerka naszego samochodu naprawdę lśniła, jej czyszczenie powierzmy firmie na przykład Car- Spa Wiesław Martyna.

Krok po kroku

Czyszczenie tapicerki zaczynamy oczywiście od dokładnego odkurzania auta – warto naprawdę się do tego przyłożyć, mając świadomość, że większość zabrudzeń naszej tapicerki to po prostu pył, kurz i inne suche zbrudzenia, których przy pomocy odkurzacza możemy się pozbyć. Odkurzanie można sobie ułatwić, używając specjalnej szczotki, która podnosi włosie tapicerki i dywaników i ułatwia dotarcie do znajdującego się w nich piasku. Kiedy wszystko już dokładnie odkurzymy, możemy przejść do prania. Zanim jednak się za nie zabierzemy, możemy wyczyścić wszystkie elementy auta, które wykonane są z tworzyw sztucznych – lepiej to zrobić teraz, bo jeśli zabierzemy się za ich czyszczenie po wypraniu tapicerki, mogą powstać na niej zacieki, przez które cała nasza praca pójdzie na marne. Żeby pranie tapicerki było skuteczne i rzeczywiście przywróciło naszej tapicerce stuprocentową czystość, musimy przede wszystkim dysponować odpowiednimi, najlepiej specjalistycznymi środkami chemicznymi. Bardzo ważna jest też właściwa temperatura roztworu czyszczącego i dobra technika czyszczenia. Poza tym lepiej się nie spieszyć, bo środki chemiczne zaczynają działać dopiero po jakimś czasie. Najlepiej więc czyszczenie tapicerki wykonają doświadczeni fachowcy.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz