Artykuł sponsorowany

Jak skorygować wadę zgryzu, czyli leczenie ortodontyczne

Jak skorygować wadę zgryzu, czyli leczenie ortodontyczne

Wady zgryzu to niezwykle często występujący problem, który jest uciążliwy nie tylko ze względów estetycznych, ale także w niektórych przypadkach oznaczać może trudności np. z przyjmowaniem pokarmów. Towarzyszące temu dolegliwości bólowe sprawiają, że konieczne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia ortodontycznego. Co zatem w tym zakresie proponują renomowani dentyści?

Aparat dla każdego

Najważniejszą bronią w walce o równe uzębienie jest aparat ortodontyczny. Charakterystyczny sposób na skorygowanie wady zgryzu możliwy jest do zaaplikowania wyłącznie w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych, które są w stanie zaproponować różne warianty takiego leczenia. Co ciekawe, jest ono możliwe do zrealizowania nie tylko dla osób dorosłych, ale też dzieci. Przed dopasowaniem aparatu lekarz-ortodonta przeprowadza niezbędne badania, w ramach których stawia diagnozę odnośnie posiadanej przez pacjenta wady zgryzu.

Jej skorygowanie to w większości wypadków konieczność założenia aparatu ortodontycznego. Można to zrobić m.in. w specjalistycznym gabinecie lek. med. Małgorzaty Piętak-Kucharskiej, która od wielu lat proponuje swoim pacjentom skuteczne rozwiązania w zakresie leczenie ortodontycznego. W zależności od indywidualnych preferencji można zadbać m.in. o wygląd założonego aparatu – może on być np. mało widoczny, co ze względów estetycznych jest coraz częstszym wyborem pacjentów. Jakie zatem konkretnie aparaty jest w stanie zaproponować ortodonta?

Wiele typów aparatów

Klasyczne, konwencjonalne aparaty ortodontyczne wyposażone są w metalowe zamki, które są widoczne, jednak rezultaty osiągane w przypadku takiego leczenia są zadowalające i pozwalają w pełni wyeliminować większość wad zgryzu. Skorygowanie takiego problemu możliwe jest również z wykorzystaniem aparatu ortodontycznego lingwalnego. Przy zastosowaniu tego typu rozwiązania zamki przyklejane są przez stomatologa od wewnętrznej strony zębów. Wpływa to na względy estetyczne – taki aparat jest bowiem praktycznie niewidoczny od strony przedniej uzębienia. Należy jednak pamiętać o wymaganiach, które pacjent w przypadku wyboru takiego leczenia musi spełnić.

Przede wszystkim powinien być on wolny od chorób przyzębia, a jego zęby muszą być dostatecznie wysokie. Dla wielu pacjentów doskonałym rozwiązaniem są aparaty samoligaturujące – to komfortowe rozwiązanie, w którym zamiast klasycznych gumowych opasek stosowane są charakterystyczne klapki. Warto w przypadku wyboru aparatu ortodontycznego zdecydować się na rozwiązanie rekomendowane przez specjalistę – stomatolog dopasuje odpowiedni model do wady zgryzu oraz innych parametrów, gwarantując tym samym skuteczne i komfortowe leczenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz