Artykuł sponsorowany

Jak się przygotować do transportu pupila z firmą P.E.T Aleny Prysmakovej?

Jak się przygotować do transportu pupila z firmą P.E.T Aleny Prysmakovej?

Transport pupila za granicę nie jest tak łatwy jak może się wydawać. Szczególnie, gdy odbywa się przy okazji przeprowadzki albo wyjazdu na dłuższy czas. Dlatego wiele osób decyduje się na pomoc profesjonalnych przewoźników takich jak P.E.T Aleny Prysmakovej. Jej pracownicy bezpiecznie dowiozą zwierzaka pod wskazany adres. Jednak zanim właściciel skorzysta z ich usług musi spełnić pewne wymogi. 

Licencjonowany transport zwierząt

Czym zajmuje się firma P.E.T prowadzona przez Alenę Prysmakovą? Jej działalność opiera się na transporcie zwierząt domowych na międzynarodowych trasach. Zatrudnia doświadczonych kierowców potrafiących opiekować się czworonogami. Pracownicy przewoźnika dbają o komfortowe warunki jazy psów czy kotów. Robią regularne przerwy by je napoić i nakarmić. Warto wspomnieć o pojazdach, jakimi dysponują. P.E.T to licencjonowana firma korzystająca z aut przystosowanych do przewozu zwierząt. Dzięki temu i umiejętnościom kierowców jej usługi są całkowicie bezpieczne. Opiekunowie nie powinni się niczym martwić. Ich zadaniem jest dopełnienie formalności przed wysłaniem pupila w drogę. Trzeba, zatem poznać zasady transportu międzynarodowego.

Zasady transportu na terenie UE

Pracownicy firmy zaprezentowanej powyżej odbywają regularne kursy do Austrii i Włoch. Równie często odwiedzają Słowację oraz Bułgarię. Na terenie Unii Europejskiej mogą przewozić zwierzęta mające odpowiednie dokumenty. Opiekunowie korzystający z ich usług muszą zadbać o paszport zamierający między innymi:

  • datę urodzenia czworonoga,
  • imię, gatunek, rasę i płeć,
  • cechy szczególne zwierzaka,
  • informacje dotyczące szczepień.

Paszport nie jest jedynym dokumentem, o którym trzeba pamiętać. Kierowca musi dostać od opiekuna pisemne upoważnienie do przemieszczania o charakterze niehandlowym. Co ciekawe w przypadku chomików królików i szczurów dokumentacja nie jest potrzebna. Chyba, że takie wymagania stawiają przepisy danego kraju.

Ważną kwestią jest też identyfikacja zwierzaka przewożonego na terenie UE. Musi być łatwa do wykonania przez odpowiednie służby. Dlatego każdy pies, kot i fretką musi mieć wszczepiony transponder nazywany też mikroczipem. Chodzi o urządzenie spełniające normę ISO 11784. Kolejny wymóg opisuje specjalistka z firmy transportowej P.E.T:

- Przewóz w obrębie państw członkowskich UE obejmuje tylko zwierzęta zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Młode czworonogi, po pierwszej dawce, mogą przekraczać granice po 21 dniach od jej podania.
Jeśli chodzi o dawki przypominające szczepienia to uzyskują ważność w dniu podania. Pracownicy firmy transportującej zwierzęta oferują pomoc przy dopełnianiu formalności. To bardzo pomaga ich klientom.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz