Artykuł sponsorowany

Jak się pozbyć śmieci po remoncie?

Jak się pozbyć śmieci po remoncie?

Każdy remont kończy się całą górą trudnych do wywiezienia odpadów. Gruz, stare, zniszczone meble, fragmenty różnych instalacji, resztki materiałów budowlanych nienadające się już do użytku… Wszystko to po remoncie zalega na naszym podwórku. Jak tego uniknąć? Wywóz odpadów po remoncie ze zwykłymi śmieciami jest niemożliwy. Trzeba znaleźć firmę, która pomoże pozbyć się nam tych odpadów.

Planuj z wyprzedzeniem

Najlepiej, jeśli firmy zajmującej się wywozem odpadów po remoncie poszukamy jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Dzięki temu będziemy mogli umówić się na regularne wywożenie gruzu i innych remontowych odpadów, a na naszym podwórku nie będą zalegać śmieci. Przedsiębiorstwem, które specjalizuje się właśnie w wywozie odpadów po remoncie, jest Jarek. J. Redlica.

- Zapewniamy odbiór śmieci i ich wywóz od firm, szkół, spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw budowlanych i osób prywatnych. Zapraszamy wszystkich do składania zamówień na nasze usługi. Czekamy na Państwa zamówienia! Regularnie podnosimy jakość świadczonych przez naszą firmę usług i nieustannie dbamy o konkurencyjne ceny i szybkie terminy realizacji każdego zlecenia w taki sposób, aby sprostać Państwa różnorodnym wymaganiom – zapewnia właściciel firmy.

Segreguj odpady

Zanim zlecimy wywiezienie odpadów po remoncie, warto jest je posegregować. Śmieci, które wyrzucamy po remoncie, zwykle można podzielić na dwie grupy – część z nich to śmieci ostateczne, czyli takie, które nie mogą się już do niczego przydać. Jednak sporo odpadów nadaje się do ponownego wykorzystania – szkoda, żeby się zmarnowały.

Wśród rzeczy, które muszą po prostu trafić na śmietnik znajdują się przede wszystkim szkodliwe odpady, takie jak eternit czy rury azbestowe. Do ponownego wykorzystania nie będą się nadawały także wykładziny podłogowe, wszelkiego rodzaju wyroby z PCV, papa, potłuczone szkło, tapety, czy stłuczone płytki i ceramika budowlana. Tych rzeczy musimy się po prostu pozbyć. Odpady nadające się do ponownego użytku to natomiast gruz budowlany, stare meble, urządzenia wyposażenia domowego, panele podłogowe oraz złom.

O ile sam gruz, jeśli nie planujemy jakiejś kolejnej budowy, raczej się nam nie przyda, o tyle odpady metalowe – złom – możemy z powodzeniem sprzedać, zarabiając na tym całkiem niezłe pieniądze. Na sprzedaż można wystawić też stare meble – chociaż nam się już nie podobają, z pewnością znajdzie się ktoś, kto chętnie je od nas odkupi. Podobnie jest ze zdemontowanymi panelami – jeśli są w dobrym stanie, nadają się do ponownego użytku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz