Materiał Partnera

Jak samodzielnie przeprowadzić remont mieszkania?

Jak samodzielnie przeprowadzić remont mieszkania?

Wakacje to czas urlopów, wyjazdów i… remontów! Bardzo wielu Polaków w wolne, letnie dni, decyduje się na odświeżenie mieszkania. Latem praca idzie szybko, bo wysokie temperatury przyspieszają schnięcie tynków i farby. Nawet niewielki remont może całkowicie zmienić oblicze naszego mieszkania i sprawić, że znów poczujemy się w nim dobrze. Jak przeprowadzić taki remont we własnym domu? Przeczytaj poradnik!

Z ekipą budowlaną lub na własną rękę

Remont pozwala zmienić wygląd naszego mieszkania. Możemy po prostu pomalować ściany nową farbą, lub przeprowadzić gruntowne race budowlane, łącznie z burzeniem ścian. Kiedy zdecydujemy, jakiej skali ma być to przedsięwzięcie, możemy zdecydować, czy remont chcemy wykonać na własną rękę, czy wolimy zatrudnić ekipę budowlaną. Każde z tych rozwiązań ma pewne wady i zalety. Remontując dom na własną rękę stracimy trochę czasu, ale kiedy mamy żyłkę majsterkowicza, to może być dla nas doskonała zabawa i sposób na zapomnienie o codziennych stresach z pracy. Jeśli jednak zatrudnimy ekipę budowlaną, sami możemy jechać na urlop, a po kilku dniach wrócimy do całkowicie odmienionego mieszkania. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, ważne, by podczas remontu korzystać z dobrych, nowoczesnych materiałów budowlanych i akcesoriów. One potrafią znacznie usprawnić pracę. Sprawią też, że efekt pięknie odświeżonego mieszkania utrzyma się znacznie dłużej. Wszystkie materiały potrzebne do remontu znajdziemy w ofercie Firmy Wysocki, której właścicielem jest Bogusław Wysocki.

Farby czy tapety?

Planując szybki remont, często zastanawiamy się, czy ściany lepiej pomalować farbą, czy wytapetować. Tapety, chociaż przez jakiś czas były zapomniane, dzisiaj znów są bardzo modne i można je znaleźć w wielu pięknych wnętrzach. Poza tym, przy odrobinie wprawy, samodzielnie jesteśmy w stanie wytapetować ściany w elegancki i estetyczny sposób. Jeśli jednak zamarzy nam się zmiana wystroju, konieczne będzie zdzieranie tapet, a to może być kłopotliwe. Dlatego lepiej postawi na tapetowanie tylko niektórych elementów pokoju, a resztę pokryć dobrą, nowoczesną farbą. Dostępne dzisiaj farby są nie tylko piękne – możemy wybierać spośród wielu kolorów i wykończeni – ale także bardzo trwałe. Bez trudu znajdziemy takie farby, które sprawdzą się nawet w tak trudnych pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka. Ostatnio prawdziwym hitem są farby do malowania płytek. Dzięki nim stara glazura może zyskać zupełnie nowy wygląd.

Opracowanie:
Siepraw, Myśliwska 10
tel. 797 488 755
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz