Materiał Partnera

Jak rozpoznać najczęstsze przyczyny awarii kserokopiarek?

Jak rozpoznać najczęstsze przyczyny awarii kserokopiarek?
Myśląc o typowym biurze, jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi nam na myśl, jest kserokopiarka. Należy ona do jednych z najczęściej używanych urządzeń, więc gdy kupujemy je do swojego biura, chcemy, aby było jak najmniej awaryjne. Niestety, tak się nie da. Urządzenia elektroniczne wraz z częstotliwością eksploatacji, coraz szybciej się psują i niemożliwe jest, aby działały wiecznie. Pozorna „śmierć” kserokopiarki, nie musi być jej faktycznym końcem żywota. Najważniejsze, aby rozpoznać przyczynę problemu.

Najczęstszą przyczyną awarii jest złe użytkowanie

W wielu filmach widzimy stereotypowego urzędnika, uderzającego w kserokopiarkę i złorzeczącego na jej jakość wykonania. Jednak zwykle to niewłaściwe korzystanie z urządzenia jest przyczyną problemów, a nie słaba jakość. Wielu użytkowników nie zapoznaje się dokładnie z instrukcją obsługi, co jest dużym błędem. Przeczytanie jej skutkuje spadkiem ryzyka zepsucia się urządzenia. Najczęstszym problemem jest zablokowanie kserokopiarki, przez zacięcie się papieru w środku. Powodem zwykle jest użycie niewłaściwego rodzaju papieru. Jeśli użyjemy zbyt dużego arkusza lub niewłaściwej gramatury papieru, ten będzie się źle układał i skutkować to będzie zacięciem. W takim wypadku należy wysunąć papier z drugiej strony urządzenia i włożyć inny, tym razem pasujący. Powodem awarii również może być zanieczyszczenie, duża wilgoć oraz resztki tonera w środku. Jeśli nie będziemy czyścić odpowiednio maszyny, zacznie ona pracować coraz głośniej a w efekcie się zacinać. Destrukcyjną dla kserokopiarki jest również wysoka temperatura – lepiej będzie sobie radzić w niższej temperaturze. Zbyt duża temperatura otoczenia, może doprowadzić do przegrzania się kserokopiarki a w efekcie – zepsucia elektroniki.

Co zrobić, gdy kserokopiarka się zepsuje?

Złe działanie kserokopiarki nie musi być wcale skutkiem problemów z nią samą. Przyczyną może być również stary lub niewłaściwie zamontowany toner. Wtedy wystarczy go wymienić. Jednak co, jeśli to nie wystarczy? Niskiej jakości wydruk to często również efekt uszkodzenia głowicy lasera, ale to wymaga już skorzystania z usług serwisu kopiarek – takiego, jak Kseropogotowie – który profesjonalnie zajmie się naszą zepsutą kserokopiarką, lub nada nowe życie już nieco starszemu modelowi. Z niektórymi możemy poradzić sobie sami. Warto jednak wcześniej przeczytać instrukcję obsługi, dostarczoną przez producenta.
Opracowanie:
Zabrze, ks. Badestinusa 73
tel. 601 076 980
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz