Materiał Partnera

Jak rozpoznać dobry projekt architektoniczny? Podpowiadamy, jak wybrać architekta

Jak rozpoznać dobry projekt architektoniczny? Podpowiadamy, jak wybrać architekta

Niezależnie od tego, czy planujemy budowę domu, pensjonatu czy budynku wielorodzinnego, potrzebny nam będzie dobry projekt architektoniczny. Zadaniem biura projektowego, które wybierzemy, jest zaprojektowanie budynku w taki sposób, by jednocześnie był funkcjonalny, wygodny i nam się podobał. To niełatwa sztuka, którą opanowali tylko najlepsi architekci. Podpowiadamy, jak wybrać dobre biuro projektowe.

Projekt z wizją

Architekt bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Jego praca wymaga szerokiej wiedzy i niezwykłej kreatywności. Niestety, nie wszyscy architekci mogą się pochwalić wyłącznie udanymi projektami. Czasem wynika to ze złej realizacji projektu przez ekipę budowlaną, często jednak problemy są skutkiem błędów popełnionych przez architekta. Jeśli więc rozważamy wybór konkretnego biura architektonicznego, koniecznie przeanalizujmy jego dotychczasowe prace. Jeśli okaże się, że w port folio architekta znajdują się same udane budynki, możemy mu zaufać. W przypadku pensjonatów i domów – także wielorodzinnych – polegać można na pewno na doświadczeniu pracowników firmy Rzepus Artur. Studio Architektoniczne.  

Funkcjonalne i estetyczne

Współczesna dobra architektura musi opierać się na dwóch filarach – funkcjonalności i estetyce. Nawet najpiękniejszy projekt budynku nie powinien zostać przez nas zaakceptowany, jeśli nie spełnia on swoich podstawowych funkcji. W końcu dom jest przede wszystkim do mieszkania, a nie do oglądania. Pod uwagę warto więc brać prace tylko tych architektów, którzy swoje pomysły tworzą wokół wymogów, jakie stawia przed nimi inwestor. Jeśli czujemy, że architekt w imię swojej wizji estetycznej ignoruje nasze potrzeby dotyczące właściwości użytkowych budynku, powinniśmy rozejrzeć się za innym biurem projektowym.

Naszym priorytetem jest tworzenie inspirującej i pięknej architektury, podczas prac projektowych dbamy o nawet najmniejszy detal. Na pierwszym miejscu zawsze jednak stawiamy klienta – podkreśla Artur Rzepus. Takie podejście architekta gwarantuje, że będziemy zadowoleni z projektu.

Nie rezygnuj z projektu!

Wiele osób, zwłaszcza przy budowie domów jednorodzinnych, chcąc zaoszczędzić na projekcie budynku, korzysta z tak zwanych projektów gotowych. To jednak kiepski pomysł. Taki uniwersalny plan z pewnością nie będzie idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Zamówienie indywidualnego projektu u architekta gwarantuje nam, że nasz dom będzie dla nas wygodny i funkcjonalny. Poza tym taki budynek będzie miał swój własny charakter, odpowiadający naszym gustom.

Opracowanie:
Czechowice-Dziedzice, Szuwary 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz