Materiał Partnera

Jak rozpocząć zmianę stylu garderoby?

Jak rozpocząć zmianę stylu garderoby?

Wiele osób przez swój wizerunek oraz sposób ubioru wyraża swoją osobowość i zainteresowania. Nie każdy jednak potrafi spersonalizować swój styl, co często dobija się na pewności siebie. Strój nie tylko powinien być modny, ale przede wszystkim dopasowany do naszej codziennej aktywności. Wymiana garderoby nie jest łatwym zadaniem, jednakże zakupy z pomocą doświadczonej stylistki mogą być skuteczną lekcją w odnalezieniu tej właściwej odzieży.

Analiza codziennego trybu życia

Tylko w wygodnych oraz odpowiadających naszemu gustowi ubraniach będziemy jednocześnie czuć się pewni siebie. W związku z tym odzież powinna przede wszystkim odzwierciedlać nas jako osobowości, którymi jesteśmy na co dzień. Inny styl będzie cechować kobietę biznesu, a jeszcze inny niezależną artystkę. Poza rolami zawodowymi, mamy jeszcze życie prywatne, w którym oddajemy się zupełnie innym pasjom i je także możemy wyrazić poprzez nasz styl ubioru. Dobrze, jeśli w szafie znajdą się elementy odzieży, które można z łatwością zaadaptować zarówno na cele biznesowe, jak i na wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Niemniej jednak zmianę stylu należy rozpocząć przede wszystkim od analizy siebie.

Stopniowa wymiana garderoby

Poszukiwanie własnego stylu ubioru wymaga gruntownego przeglądu szafy. Warto podzielić ubrania na te, które nosimy najchętniej i najczęściej oraz te, w których nie czujemy się dobrze. W żadnym wypadku nie możemy kierować się wyłącznie wyglądem odzieży na wieszaku. Taka wymiana wiąże się z mnóstwem żmudnych przymiarek, ale tylko przywdziewając daną bluzkę lub sukienkę, jesteśmy w stanie ocenić, czy rzeczywiście wyglądamy w nich dobrze. Wcześniej warto przestudiować zagadnienia dotyczące typów sylwetki i pasujących do nich krojów poszczególnych elementów garderoby. Pamiętajmy, aby przeglądu oraz wymiany dokonywać stopniowo, na początku poprzez komponowanie stylizacji z posiadanej już odzieży. Jeśli dany strój faktycznie przypadnie nam do gustu, wtedy można odwiedzić galerie handlowe w poszukiwaniu nowości, sugerując się stworzonym wyborem.

Zakupowe szaleństwo

Zbudowanie nowego wizerunku nie obędzie się bez wizyty w sklepach odzieżowych. Najlepiej na takie zakupy wybrać się z zaufaną osobą, która nie będzie bała się wyrazić konstruktywnej krytyki wobec przymierzanych przez nas strojów. Dobrym wyborem jest także pomoc specjalistki, na przykład stylistki Marioli Kowalskiej, prowadzącej doradztwo stylu Noviti w Lublinie. Decydując się na taki krok, możemy być pewne, nowo nabyte części garderoby będą idealnie dobrane pod kątem kroju oraz kolorystyki. To także cenna lekcja, która nauczy nas postrzegania oraz podkreślania zalet swojej sylwetki, a także maskowania wszelkich niedoskonałości, które odbierają nam pewność siebie. Podczas takich zakupów z pewnością nie będziemy czuły się zagubione pośród modowych trendów.

Opracowanie:
Lublin, Żelazowej Woli 4 lok. 31
tel. 530 941 735
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz