Artykuł sponsorowany

Jak radzić sobie z alergią?

Jak radzić sobie z alergią?

Ze względu na pogarszającą się jakość powietrza coraz więcej ludzi zapada na dolegliwości związane z alergią. Poza zagrożeniami tkwiącymi w powietrzu ważną rolę odgrywają również predyspozycje nabyte. Zdarza się, że niektóre rodzaje alergii są silnie dziedziczne. Jednakże dzięki rozwiązaniom współczesnej medycyny alergia nie musi  oznaczać wyroku. Gdzie najlepiej udać się, gdy dolegliwości o podłożu alergologicznym stają się nie do zniesienia?

Badania alergologiczne

Kwestię kluczową w rozwiązaniu problemu alergii lub maksymalnym załagodzeniu jej objawów stanowi odpowiednie rozpoznanie, dotyczące jej przyczyn. Aby postawić właściwą diagnozę, potrzebne są specjalistyczne badania wykonane przez lekarzy. Każdy, kto dość ma łzawiących oczu, swędzenia skory, czy zatkanego nosa powinien udać się do poradni alergologicznej. Wśród wielu dostępnych dla pacjentów miejsc szczególnie wyróżnia się poradnia Alergomed1. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze poradnia od lat zapewnia swoim podopiecznym najlepsze i najnowocześniejsze metody radzenia sobie z alergią. W poradniach takich pacjenci mogą wykonać szereg badań. Zalicza się do nich m.in. testy skórne punktowe, testy śródskórne, testy naskórkowe, testy w surowicy krwi, czy próby prowokacyjne. Pacjenci otrzymują również kompleksowy zakres usług związanych ze spirometrią, nebulizacją, EKG oraz poradami dietetycznymi. Okazuje się, że jeżeli chodzi o alergię, odpowiednia dieta odgrywa równie ważną rolę co jakość powietrza, którym się oddycha. Po wykonanych padaniach i postawieniu diagnozy przychodzi czas na leczenie. Jakie są rodzaje leczenia alergii?



Leczenie alergii

W specjalistycznych ośrodkach, zajmujących się leczeniem problemów alergologicznych pacjenci otrzymują  dostęp do szerokiego i sprawdzonego spektrum leczenia. Do najczęstszych chorób związanych z alergią należą astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa, alergiczny nieżyt spojówek oraz pokrzywka. Są to jednostki chorobowe, które wpływają przede wszystkim na niewłaściwie funkcjonowanie podstawowych zmysłów takich, jak wzrok i węch. Uciążliwość staje się tym bardziej dotkliwa, gdy objawy występują w sposób notoryczny. Alergia objawia się również na skórze. Leczenie alergii, której objawami są atopowe zapalenie skóry, wyprysk atopowy lub wyprysk kontaktowy również jest możliwe. Ze strony pacjenta najważniejszą sprawą jest szybkość działania. W razie dostrzeżenia nawet najmniejszych zmian na skórze, które nie występowały wcześniej, pojawiły się nagle i bez wyraźnej mechanicznej przyczyny, należy bezzwłocznie udać się do specjalisty. Tylko on jest w stanie ocenić, czy zaobserwowane zmiany mają podłoże alergologiczne i rozpisać odpowiednią dla danej przypadłości terapię. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz